Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Praga: Jubileuszowy rajd do stolicy Czech

Środa, 15 maja 2013, 7:30
Autor: red.
Praga: Jubileuszowy rajd do stolicy Czech
Fot. użyczone
Praga, nazywana Złotym Miastem była celem jubileuszowego X Rajdu Książęcego organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną "Księstwo–Świdnicko Jaworskie". Tym razem uczestnicy przez dwa dni mięli okazję zwiedzać i podziwiać piękno stolicy Czech, zagłębiając się w jej historię, którą przybliżył przewodnik Tomasz Śnieżek.

Pierwszego dnia w Pradze przywitał uczestników deszcz, który nie zdołał osłabić ich zapału. Spacer po mieście swój początek miał na Hradczanach gdzie znajduje się Klasztor na Strachowie oraz Muzeum Miniatur. To niezwykłe muzeum zawiera zbiory prac Anatolija Koněnko, który w skali mikro nie tylko odtworzył na fragmentach kości mamuta najbardziej znane dzieła takie jak wieża Eiffla, obrazy Rembrandta, Boticellegeo czy Mattise'a, ale także stworzył książkę, która dzięki swoim rozmiarom wpisana została do Księgi Rekordów Guinessa. Kolejne miejsca, które m.in. były celem zwiedzających to punkt widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta, Pałac Czerninsky, w którym mieści się siedziba ministerstwa Spraw Zagranicznych, Złota Uliczka, Mała Strana gdzie mieści się kościół św. Mikołaja, Wyspa Kampa wraz z murale Johna Lennona. Był również czas na regenerację sił i skosztowanie specjałów kuchni czeskiej w pełnych klimatu praskich knajpkach. Zwieńczeniem pierwszego dnia w Pradze był pokaz dźwięku i światła na Fontannie Krizikowej przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Antonína Dvořáka. Zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń uczestnicy udali się do hotelu na odpoczynek.

Poranek drugiego dnia w Pradze okazał się słoneczny co stanowiło doskonałą okazję do podziwiania piękna miasta w pełnej krasie. Uczestnicy Rajdu wyruszyli na spacer tym razem zaczynając od dworca kolejowego Wilsonowo nadrazi. Następnym punktem wycieczki był centralny plac w Pradze, nazywany od imienia jednego z patronów Czech, placem Wacława. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć także w trakcie pobytu w Pradze liczne instalacje Davida Czernego, którego niekonwencjonalny styl zachwyca, a zarazem szokuje. Interesujące okazało się również odwiedzenie muzeum browarnictwa utworzonego przy restauracji U Fleku. Zwiedzający mieli również okazję zobaczyć słynny zegar Orloj umiejscowiony na wschodniej ścianie Ratusza Staromiejskiego, któremu towarzyszył niezwykły pokaz drewnianych figur przedstawiających m.in dwunastu apostołów, któremu wtórował dźwięk wybijających pełną godzinę dzwonów. W trakcie zwiedzania Pragi uczestnicy byli także świadkami maratonu, którego trasa przecięła trasę ich spaceru. Po obejrzeniu przepięknej fasady synagogi w dzielnicy Żydowskiej -Josefov oraz Bramy Prochowej wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do Świdnicy.

Raz jeszcze uczestnicy mogli zasmakować czeskich specjałów oraz doświadczyć gościnności naszych południowych sąsiadów zatrzymując się na posiłek w miejscowości Nove Mesto nad Metuji w Vinárna U Drasnaru u Marcela. Miłym zakończeniem wyprawy było uczczenie 18. urodzin jednej z uczestniczek, Barbary Szabuni, która otrzymała słodki poczęstunek od właściciela lokalu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group