Czytających: 2356

Strzegom: Judocy AKS–u w formie

Piątek, 26 maja 2017, 15:28
Podczas ostatniego weekendu judocy AKS–u Strzegom wzięli udział w zawodach w Nowej Soli i Kobierzycach.

W turnieju w Nowej Soli (20.05) wystartowało 250 zawodników z Polski i Niemiec. Nasi zawodnicy spisali się na medal, pokazując kunszt i dobre przygotowanie. Złoto wywalczyli: Martyna Janaszek, Aleksandra Sypko i Gracjan Poterała. Srebrny medal zdobyli: Amelia Pietkiewicz i Nikola Kamińska. Z kolei brązowy medal zawisł na szyi Zuzanny Oleksiuk i Michał Molisa. 5. miejsce zajął Tymon Pasławski, a siódme - Karol Górski. Martyna Janaszek i Gracjan Poterała zostali uznani za najlepszych zawodników turnieju w swoich kategoriach i otrzymali pamiątkowe statuetki.
W tym samy dniu starsi zawodnicy AKS-u Strzegom wystartowali w Super Lidze Judo MASTERS w Kobierzycach. Nasi reprezentanci po ciężkich bojach i pełnych emocji walkach zdobyli medale w swoich kategoriach wagowych. Maciej Romanowski zdobył srebrny medal, Sergiusz Gumeniuk z miejscowości Chmielnicki na Ukrainie wywalczył również srebro, a Tomasz Chojnacki po doznaniu kontuzji wywalczył brązowy medal.

Następnego dnia (21.05) w Kobierzycach w Super Lidze Judo wystartowali młodsi judocy AKS-u. W turnieju wystartowało ponad 600 zawodników z Polski i Czech. Poziom walk był bardzo wysoki i wymagał dużych umiejętności. Dzieci pokazały dobre przygotowanie i chęć walki z rywalami, co przeniosło się na zajęte lokaty. Dziewiętnaścioro dzieci zdobyło medale.

złoto: Amelia Pietkiewicz, Urszula Strzelecka, Jakub Zalas, Gracjan Poterała

srebro: Wojciech Rasławski, Michał Molis, Tomasz Strzelczyk, Waszczak Wiktoria, Mateusz Pakla, Martyna Janaszek, Zuzanna Oleksiuk, Nikola Kamińska

brąz: Natasza Zając, Kacper Gębala, Karol Górski, Tymon Pasławski, Michał Hałajec, Maja Płonk

Wyjazd i start w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, ku uciesze młodych adeptów judo AKS-u

Gratulacje dla strzegomskich trenerów - Józefa Smotera, Pawła Lasoty i Krzysztofa Poterały za dobre przygotowanie zawodników. Naszym judokom życzymy dalszych sukcesów, rodzicom dziękujemy za gorący doping.