Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Judocy AKS–u w Nowej Soli i Mietkowie

Czwartek, 22 czerwca 2017, 10:59
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2017, 11:00
Autor: red
Za nami International Judo Tournament ,,Young Europe” Solanin Cup 2017 w Nowej Soli.

W turnieju wzięło udział około 700 zawodników z 18 państw: m. in. z Gruzji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Francji, Belgii, Niemiec i Polski, w tym nasi adepci judo z AKS-u Strzegom.

Honorowymi gośćmi byli: Yarden Gerbi, Aneta Szczepańska oraz Paweł Zagrodnik.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a udział w nich wymagał wielu umiejętności. AKS reprezentowało 3 zawodników – Nikola Kamińska, Aleksandra Sypko oraz Gracjan Poterała. Ten ostatni po stoczonych czterech dobrych pojedynkach z wymagającymi przeciwnikami ostatecznie zajął 2. miejsce w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Aleksandra Sypko była czwarta, a Nikola Kamińska – piąta. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

W tym samym dniu w Mietkowie odbył się Turniej Judo, na który pojechało 11 judoków z naszej sekcji. Młodzi sportowcy ze Strzegomia jak zwykle pokazali dobry poziom wyszkolenia i nie oddawali punktów za darmo. 1. miejsce zajęła Zuzanna Oleksiuk. Srebro wywalczyli: Urszula Strzelecka, Amelia Pietkiewicz, Victoria Waszczak, Karol Górski, Tomasz Strzelczyk, Michał Koguciuk i Jakub Zalas, a brąz - Wojciech Rasławski oraz Dariusz Kuś. Mniej szczęścia miał Tymon Pasławski, który zajął 4. miejsce IV.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group