Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Judocy AKS–u wysoko w klasyfikacji generalnej SUPER LIGI

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 17:13
Aktualizacja: Środa, 5 grudnia 2018, 10:15
Autor: red
Strzegom: Judocy AKS–u wysoko w klasyfikacji generalnej SUPER LIGI
Fot. UM Strzegom
W Sobótce odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu SUPER LIGI JUDO. Ponad 750 zawodników stoczyło ostatnie walki sezonu. W całym turnieju sklasyfikowanych zostało 46 drużyn z Polski i za granicy.

W każdym z czterech turniejów sekcję JUDO AKS-u Strzegom reprezentowało ponad 40 zawodników. Po ostatnim finałowym starcie w klasyfikacji generalnej nasza sekcja uplasowała się na 5. miejscu. 10 miejsce z ubiegłego roku zostało poprawione aż o pięć lokat. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszych judoków, co pokazuje że jesteśmy piątą siłą w judo. Zwycięzcą turnieju została sekcja judo iSumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław, drugie miejsce przypadło Judo Tigers, zaś trzecie - Klub Judo Wrocławskie Stowarzyszenie Sportowe WINNER.

Lokatę tę zawdzięczamy sportowej postawie, dobremu wytrenowaniu, mozolnym treningom i ogromnemu zaangażowaniu w walkach. Dobre przygotowanie i chęć zdobywania punktów dla sekcji przełożyło się na następujące miejsca na podium.

Miejsce I zdobyli: Urszula Strzelecka, Olivia Piątek, Amelia Pietkiewicz, Kacper Gębala, Maja Oleksyk, Nina Romanowska, Jakub Zalas, Dariusz Kuś i Martyna Janaszek

Miejsce II zajęli: Bartosz Tokarski, Ilia Ciara, Olivier Kubanek, Kacper Przepłata, Bartosz Górski, Wojciech Zontek, Maximilian Gnitecki, Wiktoria Waszczak, Gracjan Maciejewski, Zuzanna Kamińska i Gracjan Poterała

Miejsce III wywalczyli: Lena Szapańska, Julia Jaworska, Wojciech Rasławski, Wiktor Krysztoforski, Leopold Bartosik, Michał Molis, Karol Górski i Mateusz Pakla.

Trochę mniej szczęścia mieli, plasując się na 4. miejscu: Dorian Matusiewicz, Zofia Gil, Karol Okuniewicz, Krzysztof Pawlica, Barbara Dworak, Gabriella Gołębczyk, Michał Przytocki, Dorian Constantino-Śledziński, Tymon Pasławski i Nikola Kamińska.

Gratulujemy naszym judokom ogromnego sukcesu i życzymy wytrwałości na treningach i dalszych sukcesów. Natomiast trenerom: Józefowi Smoterowi, Krzysztofowi Poterale i Pawłowi Lasocie życzymy ogromnej cierpliwości. Ponadto dziękujemy rodzicom za ogromny doping i wsparcie swoich pociech.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group