Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Julia Byra mistrzynią ortografii

Czwartek, 10 czerwca 2010, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: red.
Świebodzice: Julia Byra mistrzynią ortografii
Fot. UM Świebodzice
Czy ortografia jest łatwa? Dla uczestników VIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, który został rozegrany we wtorek, 8 czerwca, w Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, chyba tak.

W konkursie pod hasłem "Łatwa ortografia" uczniowie ze wszystkich podstawówek w mieście walczyli o specjalną nagrodę czyli pióro, ufundowane przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

Zaczęło się od pisania ze słuchu dyktanda o objętości strony A4. Najlepsza okazała się Julia Byra z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, która otrzymała pióro wieczne z wygrawerowanym napisem "Mistrz ortografii 2010".

Drugie miejsce zajęła Alicja Kotulska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, a trzecie - Paulina Szyszka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach.

W jury zasiadały panie: Jolanta Bieniasz, Anna Nowak, Jolanta Staniewska, Janina Witek a nad całością czuwały organizatorki, polonistki z ZSI: Justyna Gąsior i Jolanta Bieniasz.

- Prace trzech laureatek były właściwie identyczne pod względem ortograficznym, o przyznanych miejscach zdecydowały niuanse – mówi Justyna Gąsior, nauczycielka języka polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group