Czytających: 1182

Morawa: Jung triumfuje

Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:12
Aktualizacja: 10:14
Michael Jung na 12–letnim koniu fischerChipmunk FRH wygrał klasę CCI4*–S, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom Summer Tour. Polak najlepszy w „dwóch gwiazdkach”.

Niemiecki multimedalista od początku był faworytem tej konkurencji. Wszystkie trzy próby zaliczył perfekcyjnie. Na czworoboku uzyskał imponujący wynik - 19,4, następnie „na czysto” i jako jedyny w normie czasu przejechał cross. Bezbłędny występ na parkurze tylko potwierdził znakomitą formę tej pary.
Drugie miejsce, po czystym pokonaniu próby skoków, zajął reprezentant Holandii Raf Kooremans na koniu Dimitri N.O.P. Trzecia jest Austriaczka Lea Siegl na koniu Fighting Line.

Zajmujący drugą lokatę po ujeżdżeniu Mateusz Kiempa na Libertinie powiększył swój bagaż punktowy po crossie, docierając na metę ze znacznym opóźnieniem, zaliczył też jedną zrzutkę na parkurze, co ostatecznie uplasowało go na 23 pozycji.

Paweł Spisak na Banderasie, który po crossie zajmował 4 miejsce, występu na parkurze nie może zaliczyć do udanych. Cztery zrzutki i punkty karne za czas sprawiły, że para ukończyła rywalizację z 27 lokatą.
W zawodach wystartowało ponad 300 koni w barwach 18 krajów. Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkursach w krótkim formacie oraz w dwugwiazdkowym konkursie w kategorii kuców.

Michael Jung zdominował nie tylko konkurs „czterogwiazdkowy”. W zawodach startował na trzech koniach i z każdym zajął miejsce na podium. Z 8-letnim wałachem fischerWild Wave, pomimo jednej zrzutki na parkurze, wygrał klasę CCI3*, a na klaczy Go For S zajął trzecie miejsce. Drugą lokatę objęła reprezentantka Austrii Lea Siegl na koniu van Helsing P. Czysto przejechany cross i skoki zapewniły jej awans z 14 pozycji po ujeżdżeniu.
Najwyżej sklasyfikowaną polską parą w tej klasie jest Julia Gillmaier i Quinton 14. Po ujeżdżeniu amazonka zajmowała 17 pozycję, cross przejechała z niewielkim spóźnieniem, następnie bezbłędnie zaliczyła parkur, co dało jej awans na 8 miejsce.

Konkurs „dwugwiazdkowy” rozegrano z imponującą liczbą 85 koni. Zwycięzcą konkurencji został Mateusz Kiempa na Pitagorasie. Polak po ujeżdżeniu był czwarty, wygraną zapewniły mu bezbłędnie przejechany parkur i cross. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki z Niemiec: Sonja Buck na klaczy Carla Bruni R, przed Vanessą Bölting na koniu Ready To Go W.

W dwóch długich gwiazdkach w kategorii kuców najlepszy był zawodnik z Niemiec Matti Garlichs na koniu Andante D, drugie miejsce zajęła Holenderka Kato De Smidt na Orchid's Tigersun, wyprzedzając Niemkę Emilię Vogel na klaczy Tina. Jedyna polska para w tym konkursie Julia Witkowska i Chester zajęli 9 miejsce.
W konkursie „jednej gwiazdki” Intro najlepszy był reprezentant Niemiec Levi Cordes na koniu Calesco 3. Drugie miejsce na podium wywalczył jego rodak Carlo Klippel na Carismo 22. Stawkę zamyka para z Holandii Sterre van Houte i Guapo 29.