Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: „JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą”

Wtorek, 28 listopada 2017, 11:18
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
powiat świdnicki: „JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
To autorski projekt artystyczno–profilaktyczny opracowany i przeprowadzony wśród uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Świdnickiego przez Jarosława Wajka.

Ponad 300 młodych ludzi wypełniło sale w III LO w Świdnicy oraz SCK w Strzegomiu uczestnicząc w warsztatach nt. istniejących współczesnych zagrożeń oraz uzależnień. Po części edukacyjnej, młodzież wysłuchała krótkiego recitalu. Wokalista opowiadał młodym ludziom o walce z uzależnieniem, o życiu w „sztucznym raju”, w którym rządzą alkohol i narkotyki, o tym, że dopalacze i „prochy” to podróż w jedną stronę.

Jarosław Wajk, to wokalista słynnej grupy muzycznej Oddział Zamknięty, autor tekstów i kompozytor. Zaśpiewał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z takimi zespołami jak: Dżem czy Daab. Ma na swym koncie 9 płyt.

Jarosław Wajk jest również instruktorem terapii uzależnień, absolwentem Szkoły Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze, człowiekiem, który grając w rockowym zespole szybko odniósł sukces, ale jednocześnie dotknął dna. Miał w swoim życiu sławę i pieniądze, a jednak zrezygnował z tego, gdy uświadomił sobie, jak niewielka jest granica między szczęściem i cierpieniem.
„Problemy należy rozwiązywać zaczynając od siebie i od własnej głowy. Zachęcam wszystkich do wzajemnej życzliwości” - mówił Jarek Wajk.

„To, że Ktoś ma inną długość włosów (albo krótkość, brak włosów), inaczej się ubiera, słucha innej muzyki, kibicuje innej drużynie, ma inny kolor skóry, odmienną orientację seksualną, inaczej myśli o świecie, być może chodzi do innego kościoła albo głośno deklaruje niewiarę w jakiegokolwiek boga nie jest powodem do tego, aby z tym Kimś toczyć wojnę”.

… Spróbuj się otworzyć. Tylko w swojej otwartości możesz mieć nadzieję, że Ktoś przytuli Ciebie swoją otwartością. Odbij od swojej podłości. Jeśli to zrobisz ulica, którą chodzisz Twoja szkoła, miejsce pracy, miejsca Twojego wypoczynku, Twój Dom, będą lepsze... o Ciebie- kontynuował Jarek Wajk.

„JUTRO JEST” to spotkanie, którego wartość dydaktyczną i edukacyjną potwierdzają odczucia i opinie młodych odbiorców, ich wychowawców, pedagogów szkolnych, a także terapeutów i ludzi dotkniętych omawianymi problemami.

Powiat Świdnicki organizuje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych recitale profilaktyczno-edukacyjne cyklicznie od 2008 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group