• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:20
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 423
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jutro pierwszy próbny egzamin maturalny z matematyki

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 2 listopada 2009, 9:45
Aktualizacja: 9:48
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
3 listopada o godz. 9.00 uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych zasiądą do pierwszego pisemnego egzaminu próbnego z matematyki. Tym razem będą jeszcze mieli wybór – przystąpić albo nie. 4 maja wyboru już nie będzie.

Kiedy ostatni raz uczniowie szkół średnich pisali egzamin z matematyki, naszych maturzystów nie było jeszcze na świecie. Był to rok 1983. Dlatego termin próbnego egzaminu jest tak wczesny.

Z myślą o przyszłorocznych maturzystach CKE zamieściła już przykładowe arkusze egzaminacyjne z zadaniami na poziomie podstawowym m.in. na swojej stronie internetowej. Przygotowała też specjalne tablice matematyczne, z których będzie można korzystać w trakcie egzaminu, biorąc przy tym pod uwagę poziom wymagań stawianych przed maturzystami.

Warto, aby uczniowie pamiętali jutro, że biorą udział w bardzo kosztownym przedsięwzięciu. Próbna matura z matematyki kosztowała budżet państwa przeszło 10 milionów złotych. Wszystko będzie wyglądało tak, jak na prawdziwej maturze – zafoliowane arkusze dotrą do szkół w dniu egzaminu, a prace sprawdzą zewnętrzni egzaminatorzy.

Ponieważ będzie to próbny egzamin, wezmą w nim udział te szkoły, które zadeklarowały taką chęć. Wystarczy, że zgłosiły się do swoich okręgowych komisji egzaminacyjnych i podały liczbę uczniów, którzy przystąpią do próbnego egzaminu.

Wiosną 2010 r. nie będzie za to już obowiązkowego egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu. Maturzyści będą mogli - w zależności od chęci i wymogów stawianych przez uczelnie, o przyjęcie, do których aplikować będą - zdawać egzamin nie z dwóch, jak było wcześniej, ale z sześciu przedmiotów do wyboru.

Trzymamy kciuki! Podwójnie!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Chrapol 2-11-2009 19:33
No to będzie rzeźnia matematyczna. Moim zdaniem maturzyście nie są przygotowani na pisanie matematyki na maturze. Program nauczania w wielu szkołach kuleje. Wykładowcy potrafią matematykę ale nie potrafią przekazać swojej wiedzy młodemu elektoratowi. Sam tak miałem w szkole średniej. Na szczęście matura już za mną.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group