Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jutro setne urodziny mieszkanki Mokrzeszowa

Niedziela, 27 marca 2011, 14:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 marca 2011, 5:03
Autor: red.
Świdnica: Jutro setne urodziny mieszkanki Mokrzeszowa
Fot. użyczone
Krewni oraz przedstawiciele władz samorządowych i KRUS–u świętowali już z Rozalią Zadora jej setne urodziny, które przypadają na jutro. Do lokalnych życzeń dołączyli się w Listach Gratulacyjnych Premier RP – Donald Tusk oraz Wojewoda Dolnośląski – Marek Skorupa.

Życzyć można było już tylko dwustu lat, bo setka to dla pani Rozalii stanowczo za mało.

Jubilatka cieszy się wyśmienitym humorem i pamięcią. Do Mokrzeszowa przybyła w sierpniu 1945 r. uciekając przed wojskami okupacyjnymi z okolic Wadowic. Wtedy na zawsze straciła swojego męża. Wychowała dwójkę dzieci, doczekała się czwórki wnucząt i siedmiorga prawnucząt. Teraz mieszka z córką Antoniną Synoś, jej dziećmi Przemysławem i Aurelią, synową Marią i czwórką wnuków.

W swoim liście gratulacyjnym premier Tusk napisał: „Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem”.

Pani Rozalia pęknie malowała, haftowała, tworzyła dekoracje ślubne i okolicznościowe. - Humor poprawia jej kawa, której jest smakoszem - mówi jej córka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group