Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już od trzech miesięcy mamy unijne przedszkola

Wiadomości: Gmina Świdnica
Piątek, 11 grudnia 2009, 9:22
Aktualizacja: 9:24
Autor: GŚ, opr. MaS
Fot. użyczone
Od początku września 2009r. w czterech miejscowościach gminy Świdnica działają małe przedszkola finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Dobry start przedszkolaka w gminach Świdnica i Krośnice” realizowanego przez Polskie Towarzystwo Dysleksji Oddział w Świdnicy porozumieniu z Gminą Świdnica. Można już zauważyć efekty.

Dzieci w wieku 3-5 lat z kilku miejscowości przychodzą lub przyjeżdżają na zajęcia edukacyjne, które odbywają się w świetlicach wiejskich w Bojanicach, Lubachowie, Pankowie i Komorowie. W każdej grupie jest po 15-16 dzieci. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele z pomocą psychologa, pedagoga i logopedy. Wszystkie dzieci zostały przebadane i teraz wiadomo, pod jakim kątem należy z nimi pracować.

Przedszkola zostały wyposażone w niezbędne meble, sprzęty i pomoce dydaktyczne, a wszystkie dzieci otrzymały wyprawkę złożoną z książek, bloków, kredek, farb i innych niezbędnych przyborów. W każdym punkcie przedszkolnym jest dużo kolorowych zabawek, gier i książek, dzięki którym dzieci rozwijają swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Wszystkie dzieci podczas pobytu w przedszkolu codziennie otrzymują śniadanie, gdyż zajęcia trwają po 5 godzin dziennie. Koszty związane z realizacją projektu finansowane są z środków unijnych – Gmina Świdnica zapewnia możliwość nieodpłatnego korzystania z pomieszczeń świetlicowych. Również rodzice dzieci angażują się w działalność przedszkoli, udzielając niezbędnej pomocy i wsparcia nauczycielkom.

Przedszkolaki, po trzech miesiącach edukacji przedszkolnej, robią duże postępy - nauczyły się już wielu wierszyków i piosenek oraz zabaw ruchowych, coraz ładniej rysują i malują – na tablicach w salach zajęć można podziwiać różnorodne prace plastyczne. Dzieci są coraz bardziej śmiałe, zainteresowane poznawaniem otaczającego ich świata, nawiązały też kontakty koleżeńskie i uczą się współpracy w grupie rówieśniczej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group