Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Już ponad 200 kopert wydanych

Środa, 26 kwietnia 2017, 17:29
Autor: red
Świebodzice: Już ponad 200 kopert wydanych
Fot. UM Świebodzice
Członkowie Świebodzickiej Rady Seniorów intensywnie promują Świebodzicką Kopertę Życia. Podczas cotygodniowych dyżurów w Urzędzie Miejskim wydali już ponad 200 formularzy.

- Ludzie przychodzą, zadają pytania, chcą wiedzieć, do czego ta koperta służy – mówi Halina Blaźniak, inicjatorka akcji i radna Świebodzickiej Rady Seniorów. – Akcja się rozkręca i mamy nadzieję, że koperta na stałe trafi do świadomości osób starszych.

Do rozdania wśród seniorów na początek jest 800 takich kopert. 500 sfinansował samorząd miasta, 300 Świebodzicka Rada Seniorów. Na kolejne formularze seniorzy pozyskują sponsorów, zadeklarowała się m. in. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach.

Koperty życia to specjalne formularze, które zwierają najważniejsze informacje o osobie, której trzeba udzielić pomocy – czyli, na jakie schorzenia cierpi, ile ma lat, jakie przyjmuje leki, itp. To zdecydowanie ułatwia służbom ratowniczym działanie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Formularz umieszczony w przezroczystej kopercie powinien być przechowywany w lodówce. Dlaczego właśnie tam? Bo lodówkę ma w domu każdy i łatwo ją w mieszkaniu „namierzyć”. Jeśli dodatkowo na lodówce jest naklejka informująca o kopercie życia, służby mają ułatwione zadanie.

Gdzie można otrzymać kopertę?

Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 8, pokój Nr 8

Urząd Miejski, Rynek 1, w każdy poniedziałek i środa, w godz. 10:00-12:00, dyżur prowadzą członkowie ŚRS

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group