Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już prawie rusza budowa łącznika do A4

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 25 lutego 2010, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 26 lutego 2010, 8:06
Autor: SP, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ci najbardziej niecierpliwi będą mogli obserwować prace drogowców na żywo.

Rozpoczął się drugi etap przetargu na wyłonienie wykonawcy największej inwestycji w powiecie świdnickim – budowy łącznika między podstrefami ekonomicznymi w Świdnicy i Żarowie z autostradą A4. Już w ostatnich dniach marca będzie wiadomo, kto drogę wybuduje. Będzie też można śledzić przebieg prac w Internecie.

Zaproszenia do składania ofert na wybudowanie drogi do A4 wysłano do sześciu firm, które w pierwszym etapie przetargu pozytywnie przeszły całą weryfikację. Polegała ona na sprawdzeniu przez komisję przetargową, czy firmy, które są potencjalnymi kandydatami do budowy drogi mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, czy posiadają zaplecze techniczne i dysponują środkami finansowymi pozwalającymi na spokojną realizację tak dużej inwestycji.

- Teraz, w drugim etapie, na oferty czekamy do 29 marca. Firmy mają bowiem 40 dni od dnia wysłania zaproszenia na przygotowanie swojej propozycji. W tym czasie w terminie do 9 marca firmy mogą jeszcze składać zapytania do nas odnośnie projektu budowlanego. Kto wybuduje drogę i za jaką kwotę, będziemy wiedzieli po rozstrzygnięciu przetargu. – mówi Roman Etel z Zarządu Powiatu, przewodniczący komisji przetargowej.

Na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji powiat będzie miał 90 dni. Wiadomo jednak, że komisja przetargowa zbierze się zaraz po 29 marca, aby jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg. Głównym czynnikiem, jaki będzie brany pod uwagę przy rozstrzygnięciu, jest oczywiście cena.

- Jeśli nie będzie protestów ani odwołań, z pracami ruszymy jeszcze w kwietniu tego roku. Wcześniej podpiszemy umowę na wykonawstwo. W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczyliśmy 34 mln zł. – mówi starosta Zygmunt Worsa.

Dodatkowo przebieg prac będzie można śledzić w Internecie. Ruszy specjalnie przygotowany do tego link na stronie powiatu świdnickiego. - Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach z miejskich Zakładem Energetyki Cieplnej, który wyraził zgodę na umiejscowienie na jednym ze swoich budynków kamery rejestrującej obraz z placu budowy. – mówi Roman Etel.

Jest to ciekawa propozycja dla tych osób, które będą chciały regularnie sprawdzać, jak przebiegają prace przy budowie drogi. I może trochę kłopotliwa dla pracowników...

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group