Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Już wkrótce Dzień Kolejarza

Środa, 16 listopada 2016, 8:58
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Już wkrótce Dzień Kolejarza
Fot. organizatorzy
Już wkrótce jeden z najważniejszych dni w kalendarzu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, 25 listopada – Dzień Kolejarza.

Nie Dzień Lokomotyw, Dzień Parowozów, ale właśnie Kolejarzy. Ludzi, którzy tworzą i tworzyli kolei....

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza Państwa do wspólnych obchodów, które uświetni przejazd Muzealnego Pociągu Specjalnego KOLEJARZ na trasie Jaworzyna Śl. - Legnica - Jaworzyna Śl. w dniu 26 listopada 2016, który poprowadzi zabytkowa polska lokomotywa parowa TKt48-18.

Oprócz możliwości spotkania oko w oko z dawną techniką kolejową w najlepszym wydaniu, będzie to też okazja do spotkania się z ludźmi, którzy za tym wszystkim stoją, maszynistami, mechanikami, rewidentami, konduktorami. Słowem - wszystkimi tymi, dzięki którym będzie mogła odbyć się ta epicka podróż.

Z tematyką pracy kolejarzy jest również związany wydany kalendarz na 2017 rok przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, w którym zdjęcia przedstawiają maszynistów i pomocników przy pracy, wykonane zostały zarówno tradycyjną techniką analogową jak i aparatami cyfrowymi, zdjęcia barwne i monochromatyczne.

Wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału w przejeździe pociągu zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, które posiada jedną z największych w tej części Europy kolekcję zabytkowego taboru kolejowego. Na odwiedzających Muzeum czekać będą Przewodnicy, którzy w zajmujący i kompetentny sposób oprowadzą po naszej unikatowej kolekcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group