Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Już wkrótce ruszy budowa basenu w Żarowie

Piątek, 9 maja 2014, 13:33
Aktualizacja: 13:37
Autor: red.
Żarów: Już wkrótce ruszy budowa basenu w Żarowie
Fot. UM Żarów
Na tę inwestycję żarowianie czekali od dawna. Niebawem ruszy budowa krytej pływalni w Żarowie. Basen wybuduje Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "WROBIS", które najprawdopodobniej w czerwcu przejmie teren pod inwestycję. Burmistrz Żarowa w tej sprawie spotkał się już z przedstawicielami firmy.

- Pierwsze prace budowlane zaplanowane zostały na połowę czerwca. Początkowo wystartujemy z pracami związanymi z zamknięciem budynku, rozpoczniemy roboty dachowe oraz wzmocnieniowe konstrukcji niecki. Ponadto, w planach jest również wykonanie klatki schodowej i dwóch pomieszczeń na pierwszym piętrze, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku - tłumaczy Tomasz Wajdzik z firmy WROBIS, która realizować będzie to zadanie inwestycyjne.

Pływalnia ma być obiektem sportowo-rekreacyjnym. Zgodnie z projektem hala basenowa wyposażona zostanie w betonową nieckę o długości 25 metrów, brodzik i inne atrakcje dla dzieci oraz trzymetrową wannę, która zaopatrzona zostanie w dysze masażu wodnego i powietrznego. W projekcie przewidziane zostały również tory, które wykorzystywane będą do prowadzenia zawodów oraz duża widownia. - Mieszkańcy nie będą musieli już patrzyć z zazdrością na kąpieliska w sąsiednich miejscowościach, a nauka pływania będzie mogła odbywać się na miejscu. W ten sposób uzupełnimy również naszą bazę sportową - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Gotowy projekt obejmuje budowę basenu na kwotę ponad 9 milinów. Pod koniec kwietnia na to zadanie zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu gminie Żarów pełnego dofinansowania w kwocie 2,5 miliona złotych. Dobrą wiadomość mieszkańcom Żarowa przekazał Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group