Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kabaretowa sobota w Galerii Victoria

Piątek, 22 marca 2013, 8:12
Aktualizacja: 11:10
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Kabaretowa sobota w Galerii Victoria
Fot. użyczone
W sobotę, 23 marca 2013 roku, w Galerii Victoria w Wałbrzychu, odbędzie się „Victoria Stand–Up Show”, czyli impreza o charakterze kabaretowym, w której inwencją oraz dowcipem będą mogli wykazać się zarówno amatorzy, jak i profesjonalni artyści kabaretowi. Gwiazdą wieczoru będzie aktor kabaretowy Grzegorz Halama, znany i ceniony przez Polaków za jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru.

-Impreza, którą przygotowaliśmy dla klientów Galerii Victoria to okazja do świetnej zabawy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic, którzy uwielbiają się śmiać i dobrze bawić, do obejrzenia występów kabaretowych w naszym centrum handlowym. Z kolei tych, którzy wiedzą, jak rozbawiać innych i dowcipnie opowiadać o otaczającej nas rzeczywistości, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym będą mieli okazje zaprezentować swój talent szerszej publiczności oraz wygrać atrakcyjne nagrody – powiedział Grzegorz Samczuk, dyrektor Galerii Victoria.

Nazwa imprezy „Victoria Stand-Up Show” pochodzi od angielskiego terminu „stand-up”, którym określa się komediowy monolog wygłaszany przed publicznością. W przeciwieństwie do tradycyjnego kabaretu, szczególne znaczenie ma tu charyzma artysty oraz kontakt z widownią. Właśnie tego typu występy będzie można zobaczyć podczas konkursu, który odbędzie się w Galerii Victoria w sobotę, 23 marca 2013 roku, w godzinach 14.00-18.00.

Już o godzinie 14.00 rozpocznie się pierwsza część konkursu kabaretowego. Spośród wszystkich chętnych, po wstępnej selekcji, zostanie wyłoniona grupa osób, które wystąpią w kategorii amatorów. Druga część konkursu, która zacznie się o godzinie 16.00, będzie adresowana do profesjonalistów na co dzień występujących m.in. w kabaretach studenckich w Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z uczestników będzie miał 15 minut na solowy występ poświęcony wybranemu przez siebie tematowi. Będzie więc okazja, aby dowcipnie i bezkompromisowo skomentować otaczającą nas rzeczywistość. Uczestnikom nie wolno jednak używać przekleństw lub wulgaryzmów. Liczyć się będą przede wszystkim pomysłowość oraz pełne humoru skecze. Autor występu, który podbije serca publiczności, otrzyma nagrodę w wysokości 1 000 zł.

Konkurs kabaretowy poprowadzi znany z telewizyjnej sceny kabaretowej Jarosław Marek Sobański z Kabaretu Słuchajcie. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ kabaretu Grzegorz Halama Oklasky, cieszącego się ogromną popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Występ rozpocznie się o godzinie 18.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group