Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kadra Zespołu Szkół w Strzegomiu na skrzydłach wiedzy…

Poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Strzegom: Kadra Zespołu Szkół w Strzegomiu na skrzydłach wiedzy…
Fot. UM Strzegom
W październiku br. dobiegł końca projekt realizowany w Zespole Szkół w Strzegomiu we współpracy z programem Erasmus +.

Działanie zatytułowane „Europejski nauczyciel – europejski absolwent Zespołu Szkół w Strzegomiu” miało na celu podniesienie kompetencji językowych i metodycznych dyrekcji oraz kadry oświatowej naszej szkoły, a także zwiększenie europejskiego wymiaru kształcenia w naszej placówce.

W ramach projektu już od października 2016 roku zostało zrealizowanych 10 mobilności do krajów Europy: Irlandii i Austrii, podczas których nauczyciele wzięli udział w zagranicznych kursach języka angielskiego oraz kursach metodyczno – kulturowych.

Jako pierwsze, w październiku 2016 roku, na dwutygodniowe szkolenie wyjechały nauczycielki języka niemieckiego i jednocześnie koordynatorki projektów szkolnych: Halina Fitas i Laura Rychlik. Panie poznały nowe metody pracy z uczniem na lekcjach nie tylko języka niemieckiego, ale również w pracy wychowawczej oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

Wakacyjne kursy językowe i metodyczne w Dublinie, w których uczestniczyli: Robert Wójtowicz, Roman Ehlert oraz Dorota Sozańska, Halina Fitas, Elżbieta Milańczyk, Anna Czubala, Renata Mikołajewicz – Gołąb i Laura Rychlik znacznie poprawiły kompetencje językowe uczestników mobilności. Podczas dwunastodniowego pobytu nasza kadra musiała nie tylko zmagać się z trudnościami języka angielskiego w międzynarodowych grupach, ale również przygotować własne prezentacje, które miały zobrazować przebieg, korzyści i wrażenia uczestników z odbytego szkolenia. Na zakończenie kursu wszyscy musieli zaprezentować swoje prace przed ponad 150-osobowym audytorium, a wszystko w języku angielskim! Nie było to łatwe, jednak wysoka jakość szkolenia sprawiła, że wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Oprócz merytorycznej wiedzy w zakresie języka angielskiego i niemieckiego oraz aspektów metodycznych, nasza kadra poznała kulturę, tradycje oraz specyfikę Austrii i Irlandii. Wiedeńskie zabytki, muzyka oraz zróżnicowana architektura nie mają już przed naszymi podróżniczkami żadnych tajemnic.

Natomiast Dublin w rytmach Riverdance zaprezentował się pięknem literatury Oskara Wildea, wystawą obrazów w Hugh Lane Galery, kulturą pubów na Temple Bar oraz bogactwem księgozbiorów w bibliotece przy Trinity College, gdzie znajduje się jedno z najważniejszych dzieł średniowiecznej sztuki religijnej Księga z Kells.

A tak komentują swoje europejskie podróże uczestnicy projektu:

„Dzięki programowi Erasmus + mamy możliwość zgłębiania tak cennej dla nas wiedzy metodycznej i językowej. Podróże w ramach kursów zagranicznych to też przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń z innymi mieszkańcami Europy. Podczas pracy w tak zróżnicowanych środowisku poznajemy prawdziwe życie, przekonania oraz tradycje, funkcjonujące wśród członków naszej europejskiej rodziny. Opowiadamy też o naszym kraju, który tak dynamicznie się rozwija i cieszy się jakże piękną i bogatą historią. Z kursów wracamy mądrzejsi o wiedzę potrzebną nam w pracy, ale przede wszystkim z pięknymi fotografiami miejsc, ludzi i przeżyć, które na zawsze zapisujemy w swojej pamięci”.

Przed nami następne kursy, szkolenia, podróże…

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group