Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kalendarz ucznia

Środa, 26 stycznia 2022, 11:51
Autor: red
Żarów: Kalendarz ucznia
Fot. UM Żarów
W najbliższych dniach do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Żarów, tradycyjnie już, trafi Kalendarz Ucznia na 2022 rok, zawierający treści profilaktyczne.

Kalendarz stanowi ważny element Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie, którego założenia obejmują przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych, a także przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku temat przewodni Kalendarza Ucznia dotyczy przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Uczniowie dowiedzą się jakie są rodzaje przemocy, zapoznają się z mitami dotyczącymi przemocy oraz dowiedzą się, gdzie szukać pomocy w sytuacji krzywdzenia. Kalendarz rozpowszechniony zostanie wśród blisko 580 uczniów z klas 0 - IV. W Kalendarzu zostały zamieszczone rysunki o tematyce profilaktycznej, wykonane przez uczniów z żarowskich szkół i przedszkola. Każdy miesiąc opatrzony jest innym hasłem profilaktycznym:

1. Pamiętaj w Nowym Roku, aby być bezpiecznym na stoku! Kaski na głowy-oto bezpieczny krzyk mody! Szkoła Filialna w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie (Kinga Wąs)

2. Nie hejtuję- reaguję. Lepszy Internet zależy od nas. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Aleksandra Bober)

3. Twoja niemoc wspiera przemoc. Otwórz oczy – powiedz STOP przemocy! Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach (Lena Krasowska)

4. Ekologicznie to znaczy logicznie. Oszczędzaj naturę, zbieraj makulaturę! Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Magdalena Bednarska)

5. Biegam, skaczę, jeżdżę, pływam, w tańcu, w ruchu wypoczywam! Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Kaja Śmiałowska)

6. Wszyscy jesteśmy inni-bądźmy dla siebie tolerancyjni. Szanujmy siebie nawzajem. Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu (Martyna Gmyrek)

7. Przyroda jest wieczną jeśli jest bezpieczna. Gdy energię oszczędzamy, życie na Ziemi przedłużamy. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Jakub Sułek)

8. Gdy kombajny prace w polu zaczynają, niech się dzieci do nich nie zbliżają! Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach (Zuzanna Witkowska)

9. Dobra woda zdrowia doda! Wybierz wodę zamiast sztucznych napojów! Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Dominika Synówka)

10. Pełna miska dla schroniska-nie zapominaj o bezdomnych zwierzętach. Szkoła Filialna w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie (Tereza Daniel)

11. Uzależnienia niszczą marzenia. Wyłącz Internet-włącz życie! Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Hanna Bujak)

12. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Podaruj innym serce! Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu (Jagna Habzda)

Okładkę kalendarza zdobią prace uczniów: Filipa Borkowskiego, Patryka Synówki, Laury Dąbrowskiej, Bianki Jasińskiej, Laury Godlewskiej i Hanny Burzyńskiej.

Kalendarz powstał dzięki zaangażowaniu w jego realizację Pani Iwony Nieradki i Pani Edyty Cicheckiej - nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, za co serdecznie dziękujemy. Sfinansowany został z budżetu gminy Żarów, ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Żarów na 2021 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group