Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kalendarze dla uczniów

Poniedziałek, 16 stycznia 2023, 17:09
Autor: red
Gmina Żarów: Kalendarze dla uczniów
Fot. UM Żarów
W najbliższych dniach do przedszkola oraz wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Żarów, tradycyjnie już, trafi Kalendarz Ucznia na 2023 rok, zawierający treści profilaktyczne. W tym roku temat przewodni Kalendarza Ucznia dotyczy uzależnienia od telefonów komórkowych.

Uczniowie dowiedzą się jakie są objawy i skutki uzależnienia od telefonu, jakie działania profilaktyczne można podjąć, aby uchronić się przed uzależnieniem oraz dowiedzą się gdzie szukać pomocy w sytuacji rozpoznania u siebie lub swoich bliskich niepokojących sygnałów związanych z nadmiernym korzystaniem z telefonu komórkowego.

Kalendarz rozpowszechniony zostanie wśród blisko 790 uczniów z klas 0 - III oraz przedszkola. W Kalendarzu zostały zamieszczone rysunki o tematyce profilaktycznej, wykonane przez uczniów z żarowskich szkół i przedszkola. Każdy miesiąc opatrzony jest innym hasłem profilaktycznym np. czerwiec "Nie siedź w sieci, gdy na zewnątrz słońce świeci. Zamiast siedzieć, muchy łapać, możesz na skakance skakać!", lipiec "Kto przemocy używa ten nigdy nie wygrywa! Gdy widzisz coś złego, biegnij po dorosłego!", listopad "Pamiętaj o tym koniecznie, że w Internecie bywa niebezpiecznie. Nie publikuj zdjęć kolegi swego bez wiedzy jego!". Osoby, których prace zostały zawarte w Kalendarzu Ucznia, otrzymają nagrody rzeczowe, są to: Szymon Gołąb, Lena Kluba, Amelia Jurkowska, Julia Osiurak, Marcel Bujak, Tereza Daniel, Eryk Gołąb, Elena Mision, Bartosz Odzimkowski, Daniel Lenik, Weronika Trafas, Paulina Kluzek, Matylda Dykcik, Zuzanna Osipowicz, Julia Skowrońska, Mikołaj Buda.

Kalendarz powstał dzięki zaangażowaniu w jego realizację Pani Iwony Nieradki i Pani Edyty Cicheckiej - nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, za co serdecznie dziękujemy. Sfinansowany został z budżetu gminy Żarów, ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Żarów na lata 2022 - 2025.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group