Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kalendarze ucznia

Piątek, 29 stycznia 2021, 13:54
Autor: red
Żarów: Kalendarze ucznia
Fot. UM Żarów
W najbliższych dniach do szkół z terenu gminy Żarów, tradycyjnie już, trafi Kalendarz Ucznia na 2021 rok, zawierający treści profilaktyczne.

Kalendarz stanowi ważny element Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie, którego założenia obejmuje przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych, a także przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku temat przewodni Kalendarza Ucznia dotyczy skutków sięgania po alkohol. Uczniowie dowiedzą się, jaki jest wpływ alkoholu na organizm człowieka, jego myśli, uczucia i kontakty z innymi ludźmi, a także dlaczego alkohol jest niebezpieczny dla młodych osób. Kalendarz rozpowszechniony zostanie wśród blisko 800 uczniów z placówek oświatowych z terenu gminy. W Kalendarzu zostały zamieszczone rysunki o tematyce profilaktycznej, wykonane przez uczniów z żarowskich szkół i przedszkola. Każdy miesiąc opatrzony jest innym hasłem profilaktycznym np. kwiecień - "Bądź widoczny na drodze. Bez odblasku o zmroku nie rób nawet kroku!", sierpień "Używki niszczą Twoje życie. Nie daj się wciągnąć!".

Osoby, których prace zostały zawarte w Kalendarzu Ucznia, otrzymają nagrody rzeczowe, są to: Elena Mision, Aleksandra Zagała, Laila Fajdek, Zuzanna Bryła, Anna Bąkowska, Zuzanna Anusz, Anna Cichecka, Anna Paszkiewicz, Angelika Kołodziejczyk, Gabriel Wąs, Zofia Górka, Wiktoria Gackowska, Hanna Dziurdzia, Olga Nowak, Amelia Jurkowska, Hanna Anusz.

Kalendarz powstał dzięki zaangażowaniu w jego realizację Pani Iwony Nieradki i Pani Edyty Cicheckiej - nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, za co serdecznie dziękujemy. Sfinansowany został z budżetu Gminy Żarów, ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Żarów na 2020 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group