Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kamera ma na nich oko

Wtorek, 27 września 2016, 7:47
Autor: red
Świebodzice: Kamera ma na nich oko
Fot. UM Świebodzice
Obrotowa kamera została zamontowana w pobliżu przystanku autobusowego przy ul. Wolności w Świebodzicach (naprzeciw dawnego GS–u). Monitoring ma zapobiec nagminnym aktom wandalizmu.

Przystanek jest systematycznie dewastowany, ZGK Świebodzice, który zajmuje się kompleksowo komunikacją miejską i utrzymaniem przystanków, regularnie ponosi koszty związane z wymianą uszkodzonych lub porysowanych szyb czy siedzisk. Najgorsza sytuacja była właśnie przy ul. Wolności, ale podobnie jest także na przystanku przy ul. Świdnickiej czy Wałbrzyskiej.
- Kamera działa przez całą dobę, ma duży zasięg, więc wszelkie akty wandalizmu i niszczenia wiaty zostaną zarejestrowane, a ich sprawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności – mówi Kacper Nogajczyk, Prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. I dodaje: - Jest jeszcze jeden przystanek, objęty monitoringiem, ale jego lokalizacji nie będziemy na razie zdradzać. Mam nadzieję, że podziała to odstraszająco.

W przyszłości takich kamer, obserwujących przystanki, ma być kilka tym bardziej, że gmina planuje zakup i montaż tzw. przystanków inteligentnych, które także mogą stać się celem bezmyślnych amatorów niszczenia wszystkiego, co im stanie na drodze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group