Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kampania "Pomóż mi"

Czwartek, 10 czerwca 2021, 17:51
Autor: red
Świebodzice: Kampania "Pomóż mi"
Fot. UM Świebodzice
W ramach prowadzonej od kilku tygodni kampanii informacyjnej "Pomóż mi", zaplanowano pięć spotkań z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, mające na celu upowszechnienie wiedzy na temat dyskretnego znaku wzywania pomocy.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 8 czerwca w Przedszkolu nr 3 Niezapominajka w Świebodzicach. Dzięki kampanii oraz banerom wywieszonym w mieście maluchy znały odpowiedzi na zadane pytania przez Starszego Sierżanta Michała Rzepeckiego, który odwiedził je w towarzystwie Komisarza Lwa.

Kolejne spotkania, mające na celu upowszechnienie wiedzy na temat dyskretnego znaku wzywania pomocy, odbędą się w dwóch oddziałach Przedszkola nr 2 w Świebodzicach, Zespole Szkół Specjalnych oraz Klubie Senior+. Ponadto we wszystkich szkołach podstawowych prowadzone będą spotkania z Kierownikiem I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świdnicy Maciejem Więckiem i Rzeczniczką ds. Kobiet Justyna Gąsior, których efektem końcowym będzie stworzenie filmów instruktażowych dla mieszkańców dotyczących używania znaku "Pomóż Mi".

Spotkania odbędą się także z pedagogami, którzy zostaną włączeni w kampanię i poprowadzą pogadanki na lekcjach wychowawczych, jak używać znaku i kiedy go używać, by nie nadużywać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group