Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 14:09
Aktualizacja: 16:20
Autor: red.
Dolny Śląsk: Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
„Rowerem bezpiecznie do celu”, to ogólnopolska kampania promująca dobre postawy wśród osób jeżdżących na dwóch kółkach. Policjanci z województwa dolnośląskiego aktywnie wsparli te działania. W powiatach odbywają się spotkania funkcjonariuszy z mieszkańcami, gdzie przekazywane są ważne informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drodze, ze szczególnym uwzględnieniem młodych ludzi, kierujących tymi pojazdami. Ideą kampanii jest również zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami występującymi w ruchu drogowym.

W miesiącach letnich bardzo wiele osób korzysta z roweru, jako formy rekreacji, a także środka transportu. To dobry okres, aby przypomnieć wszystkim kierującym jednośladami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz w innych miejscach. Dolnośląscy policjanci prowadzą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” działania, które mają podnieść świadomość osób na temat przepisów ruchu drogowego, a także pozwolą w przyszłości uniknąć ewentualnych, niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą przydarzyć się cyklistom.

W związku z tą kampanią, w powiatach województwa dolnośląskiego odbyły się m.in. działania mające propagować bezpieczeństwo wśród użytkowników rowerów, i tak np.:

- W powiecie wrocławskim - funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji we Wrocławiu spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkolonii w Centrum Inicjatyw Wszelakich we Wrocławiu. Policjanci zapoznali dzieci z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze, a także podczas wypoczynku wakacyjnego. Najmłodsi otrzymali kamizelki odblaskowe, które poprawiają bezpieczeństwo i widoczność na drodze.

- W powiecie średzkim - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkolonii na terenie Średzkiego Parku Wodnego. Policjanci znakowali rowery, wręczali zawieszki odblaskowe, a także przekonywali do ubierania kasków rowerowych.

- W powiecie lubańskim - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Lubania sprawdzali umiejętności i znajomość przepisów w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Policjanci prowadzą takie działania profilaktyczne wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza najmłodszych rowerzystów, by zwrócić uwagę na zagrożenia, z którymi mogą spotykać się na drogach.

- W powiecie oleśnickim - policjanci ruchu drogowego z oleśnickiej komendy powiatowej na terenie całego powiatu zatrzymywali każdego napotkanego rowerzystę, aby przekazać mu kamizelkę odblaskową oraz sprawdzić czy wyposażenie i stan techniczny umożliwia bezpieczną jazdę. Funkcjonariusze informowali także o możliwości oznakowania swojego jednośladu.

- W powiecie świdnickim - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji ze Świdnicy przygotowali Happening, który miał na celu promowanie bezpieczeństwa najmłodszych rowerzystów. Wśród wielu atrakcji było m.in. znakowanie rowerów, prezentacja nowoczesnych policyjnych motocykli służbowych (marki Honda) Wydziału Ruchu Drogowego, zapoznanie rowerzystów z nowymi przepisami kodeksu ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów po drogach publicznych, rozmowy z policjantami na temat bezpieczeństwa na drodze. Każdy uczestnik happeningu otrzymał od policjantów kolorowe smycze, opaski odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe.

- W powiecie bolesławieckim - w ramach prowadzonych działań policjanci z bolesławieckiej komendy spotkali się z kolonistami z Kliczkowa oraz dziećmi z osiedla przy ul. Kościuszki. Funkcjonariusze omawiali zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, przepisy ruchu drogowego obowiązujące rowerzystów, a także pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli także o bezpiecznej formie wypoczynku podczas wakacji.

Podobne typu działania prowadzili także policjanci pozostałych powiatów województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group