Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opoczka: Kanalizacja w Opoczce

Sobota, 17 czerwca 2023, 7:33
Autor: red
Opoczka: Kanalizacja w Opoczce
Fot. Gmina Świdnica
Świdnickie Gminnego Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje o zakończeniu inwestycji związanej z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Opoczce, prowadzonej przez firmę Usługi Budowlane – Ziemne Przemysław Szłapka.

Realizacja tak kosztownej inwestycji nie byłaby możliwa bez wsparcia zewnętrznego z „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, na które Spółka otrzyma środki po zatwierdzeniu końcowego wniosku o płatność w wysokości 1.441.342 zł. Łączny koszt samych robót budowlanych związanych z wybudowaniem zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej wyniósł 2.125.093,01 zł.

Przyznanie w/w pomocy finansowej na operację typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 jest ściśle związane z koniecznością osiągnięcia przez Beneficjenta (czyli Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne) celu zrealizowanej operacji – czyli m.in. redukcję nieoczyszczonych ścieków wytwarzanych przez mieszkańców wsi Opoczka. Aby osiągnąć ten cel niezbędne jest przekierowanie ścieków do zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej. Dlatego też apelujemy do wszystkich mieszkańców o składanie wniosków o przyłączenie do zbiorczej sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group