Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1310
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kanonierska do przebudowy

Piątek, 20 stycznia 2023, 9:40
Autor: red
Świdnica: Kanonierska do przebudowy
Fot. UM Świdnica
W związku z zapytaniami mieszkańców ulicy Kanonierskiej w Świdnicy informujemy, iż miasto podpisało porozumienie z developerem, który wybudował budynki mieszkalne w tamtym rejonie.

Na jego mocy inwestor zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowej i przebudowy ul. Kanonierskiej, na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Esperantystów oraz wybudowania drogi na długości swojej nieruchomości.

Zgodnie z zapisami porozumienia inwestycja drogowa powinna być zakończona przez developera przed oddaniem do użytku wszystkich budynków objętych pozwoleniem na budowę. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego w czerwcu 2021 roku wydał pozwolenia na użytkowanie obiektów, jednocześnie wskazując szereg czynności i prac dodatkowych, jakie developer musi wykonać w budynkach, aby uzyskać ostateczne pozwolenie na ich użytkowanie. Termin wykonania wszystkich robót wykończeniowych to 30 czerwca 2023 roku. Do tego czasu developer zobowiązany jest również do wykonania wspomnianej inwestycji drogowej.

- Skierujemy do inwestora kolejne pismo z przypomnieniem zobowiązań zawartych w porozumieniu. Jeżeli developer wykona wszystkie wskazane przez Inspektora Nadzoru Budowlanego naprawy w budynkach, to wtedy spełni się warunek o konieczności wykonania drogi – mówi Jarosław Markowski, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Infrastruktury Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group