Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kanonierska do przebudowy

Wtorek, 2 kwietnia 2024, 11:32
Autor: red
Świdnica: Kanonierska do przebudowy
Fot. UM Świdnica
We wtorek, 2 kwietnia rozpoczyna się przebudowa ulicy Kanonierskiej w Świdnicy. Zostanie ona zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Letnią. Zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców tej ulicy.

Przewiduje się zmianę nawierzchni jezdni na asfaltową, budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogrodów działkowych, chodnika po stronie budynków, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, kolektora deszczowego, kanału technologicznego oraz miejsc do parkowania w postaci zatoki.

- Nieuczciwy deweloper nie wywiązał się z umowy, na podstawie, której miał zrealizować infrastrukturę przy budynkach. Oczywiście będziemy egzekwować należność na drodze sądowej. Ale mieszkańców nowych budynków przy Kanonierskiej nie chcieliśmy pozostawić z problemem dojazdu, stąd wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i realizacja tej inwestycji – mówi prezydent, Beata Moska-Słaniewska.

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „DROG-ZIEM” ze Stanowic. Jej koszt to 1 587 930 zł. Miasto Świdnica otrzymało 1 111 551 zł dofinansowania na budowę nowej części ulicy Kanonierskiej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok. Dofinansowanie pokryje 70% wartości inwestycji.

Prace, zgodnie z umową, powinny zakończyć się do połowy listopada tego roku.

Wstecz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group