Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 488
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Kapelusze mają dusze – czyli piosenki Majki Jeżowskiej na "Wysypisku"

Czwartek, 29 maja 2014, 10:47
Aktualizacja: 11:48
Autor: red.
Lutomia Górna: Kapelusze mają dusze – czyli piosenki Majki Jeżowskiej na "Wysypisku"
Fot. UG Świdnica
Piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej, będą królować na tegorocznym Przeglądzie Muzycznym Młodych Artystów – Wysypisko, który odbędzie się 5 czerwca 2014 r. o g. 16.00 na świetlicy w Lutomi Górnej.

W 1979 na Festiwalu w Opolu uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki „Nutka w nutkę". Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą płytę autorską „Jadę w świat”, na której znalazły się jej przeboje m.in. „Od rana mam dobry humor", „Najpiękniejsza w klasie".

Równolegle ze swoją główną twórczością popową Maria Jeżowska zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych do dzieci. Jak sama stwierdziła w jednym z wywiadów prasowych inspiracją dla twórczości dla dzieci stała się chęć nagrania piosenki dla swojego syna.

Dla odróżnienia swojej twórczości zaczęła używać zdrobniałej wersji swojego imienia „Majka". Inne znane przeboje Majki Jeżowskiej to piosenki: „Wszystkie dzieci nasze są”, „Dłonie”, a także „On nie kochał nas”, śpiewana wspólnie z Krystyną Prońko.
W taki oto sposób Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu, Kultury i Rekreacji pragną zaprosić na XV Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów –„Wysypisko”, który w tym roku odbywa się pod hasłem: „Kapelusze mają dusze” czyli piosenki Majki Jeżowskiej.

Celem, który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy, podczas którego wszystkie utwory będą wykonywane z żywym akompaniamentem zespołu „Big Band” – mówi Elżbieta Dolińska, dyrektor szkoły.

Organizatorzy występującym chcą dać możliwość szerszego zaprezentowania i konfrontacji z jury. Przegląd jest także źródłem wymiany doświadczeń, pretekstem do związania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy, tym bardziej, że i w tym roku do muzycznej zabawy zaproszono wokalistów klas najmłodszych.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group