Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaplica cmentarna będzie remontowana

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 14 września 2015, 6:42
Aktualizacja: 7:20
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W minionym roku remont wnętrza pomieszczeń i nowe wyposażenie. Niedawno remont dachu i zabytkowych wieżyczek. Niebawem rozpocznie się kolejny etap prac remontowych kaplicy na żarowskim cmentarzu komunalnym. Będzie to generalny remont zabytkowego obiektu.

- W ramach prac zostaną w sporej części zbite i wymienione tynki, położona nowa instalacja elektryczna i wymienione wszystkie okna. Ponadto, planowane jest malowanie i częściowa wymiana drewnianych sufitów oraz malowanie i czyszczenie cegieł klinkierowych. Prace potrwają kilka tygodni i pochłoną 85 tysięcy złotych - wylicza Tomasz Kuska Inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "GIM" prowadzić będzie prace w taki sposób, aby umożliwić przeprowadzanie uroczystości pogrzebowych w kaplicy, przy zapewnieniu bezpieczeństwa osób w nim uczestniczących. - Uczulamy jednak mieszkańców, że przez pewien czas estetyka i poziom czystości obiektu mogą budzić pewne zastrzeżenia - dopowiada Tomasz Kuska z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Kaplica cmentarna w Żarowie to zabytkowy obiekt. Jej stan techniczny jest w coraz lepszym stanie, ze względu na inwestycje, które każdego roku są tutaj realizowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group