Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaplica cmentarna w remoncie

Wiadomości: Żarów
Środa, 27 maja 2015, 7:20
Aktualizacja: 8:05
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
W minionym roku remont wnętrza pomieszczeń i nowe wyposażenie. Teraz, remont dachu i zabytkowych wieżyczek. Rozpoczął się kolejny etap prac remontowych przy kaplicy na żarowskim cmentarzu komunalnym. – Corocznie na cmentarzu w Żarowie realizowane są prace inwestycyjne, które zmieniają wizerunek tego miejsca.

Nowe alejki cmentarne, remont schodów wejściowych do kaplicy i wnętrza obiektu, odrestaurowane ławy, wymienione lampy, odmalowane kolumny i drzwi wejściowe. To tylko niektóre z prac, które jak do tej pory zrealizowane zostały na żarowskim cmentarzu. W tej chwili ekipa remontowa pracuje przy remoncie dachu i zabytkowych wieżyczek dookoła kaplicy. Prace potrwają do połowy czerwca i pochłoną blisko 60 tysięcy złotych - wyjaśnia Tomasz Kuska Inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nie będą to jedyne prace, które w tym roku zostaną zrealizowane na cmentarzu komunalnym w Żarowie. W kolejnym etapie zostaną również wymienione okna w kaplicy cmentarnej, pomalowane tynki i wiele innych prac konserwatorskich.

Kaplica cmentarna w Żarowie to zabytkowy obiekt. Jej stan techniczny jest w coraz lepszym stanie, ze względu na inwestycje, które każdego roku są tutaj realizowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group