Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kara więzienia za pobicie obywateli Ukrainy

Poniedziałek, 26 marca 2018, 17:49
Autor: red
Świdnica: Kara więzienia za pobicie obywateli Ukrainy
Fot. red
Wyrokiem z dnia 19 marca 2018 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności 20–letniego Arkadiusza O. oskarżonego o to, że w dniu 24 września 2017 roku w Świdnicy, działając wspólnie i w porozumieniu z Arturem D., pobił czterech obywateli Ukrainy (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) z powodu ich przynależności narodowościowej.

Nadto Arkadiusz O. w trakcie zdarzenia groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia w związku z ich przynależnością narodowościową.

Drugi z oskarżonych – Artur D. został skazany na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Świdnicy, gdzie młodzi obywatele Ukrainy siedzieli na ławce i rozmawiali ze sobą w swoim ojczystym języku. Nie spodobało się to Arkadiuszowi O. i Arturowi D., którzy bez żadnego powodu zaatakowali pokrzywdzonych. Jak ustalono w toku postępowania, przyczyną ataku miał być fakt, że pokrzywdzeni rozmawiali ze sobą w języku ukraińskim.

W wyniku tego zdarzenia jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów jego ciała na okres powyżej dni 7, dwoje pokrzywdzonych doznało obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7, a jeden z pokrzywdzonych nie doznał żadnych obrażeń.

Akt oskarżenia do sądu w tej sprawie skierowała Prokuratora Rejonowa w Wałbrzychu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group