Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Karetka z lekarzem jest niezbędna w gminie Strzegom

Środa, 27 lutego 2013, 8:29
Aktualizacja: 10:05
Autor: red.
Gmina Strzegom: Karetka z lekarzem jest niezbędna w gminie Strzegom
Fot. użyczone
Z inicjatywy Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia odbyło się 23 lutego w Strzegomskim Centrum Medyczno–Diagnostycznym spotkanie w kwestii przydziału dla Strzegomia karetki „S”, tj. specjalistycznej karetki z lekarzem. Spotkanie było wynikiem rozmów burmistrza Strzegomia z prezesem placówki Dariuszem Gajeckim. Ustalenia są jednoznaczne – trzeba podjąć działania w porozumieniu z decyzyjnymi podmiotami, aby do karetki strzegomskiej wrócił lekarz, czyli przekształcić zespół "P" stacjonujący w Strzegomiu w zespół "S".

W spotkaniu uczestniczyli: Sabina Cebula - etatowy członek Zarządu Powiatu, Zbigniew Okarmus - dyrektor Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Małgorzata Jurkowska - dyrektor SPZOZ Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Dariusz Gajecki - prezes SCMD, Maria Michalec - zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu, radne Jadwiga Wróblewska oraz Aneta Wiklińska z Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych oraz lekarze Marian Sienkiewicz i Wojciech Bernacki.

Wszyscy rozmówcy uzasadniali potrzebę przydziału dla Strzegomia karetki „ S”. - Jest to potrzeba wynikająca z tego - komentuje burmistrz - że do szpitali w Świebodzicach i w Świdnicy są duże odległości, szczególnie z końcowych punktów granicznych gminy Strzegom, choćby z Goczałkowa Górnego, czy też Ruska. Starostwo Powiatowe przekazało nam informację, że podejmuje w tym temacie od lat działania i skierowało pismo do Wojewody Dolnośląskiego, który już pozytywnie zaopiniował wniosek i skierował go do Ministra Zdrowia.

Z tego powodu burmistrz Strzegomia i etatowy członek Zarządu Powiatu planują wyjazd do Warszawy, by spotkać się z wiceministrem w Ministerstwie Zdrowia i przedstawić osobiście zasadność wniosku.

- Spotkanie było owocne – stwierdziła Aneta Wiklińska Myślę, że ścisła współpraca z powiatem i przedstawicielem opieki zdrowotnej na naszym terenie da wymierny efekt. Chcemy tylko, żeby w karetce na terenie naszej gminy jeździł lekarz. Czy to tak wiele?

Nadmieńmy, że obecnie na terenie Starostwa Powiatowego w Świdnicy zakontraktowanych jest 5 dobokaretek, w tym 2 „S”( Świdnica i Świebodzice) i 3 „P”( Świdnica, Strzegom, Jaworzyna).

(Grażyna Kuczer, rzecznik prasowy UM w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group