Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Karetki z całego Dolnego Śląska w Świdnicy

Wtorek, 22 lutego 2011, 7:56
Aktualizacja: 17:38
Autor: KO
Świdnica: Karetki z całego Dolnego Śląska w Świdnicy
Karpacz 2010
Fot. Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy
Na VII Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Świdnica 2011 zjadą się do nas załogi z całego województwa, a także pewnie sporo i spoza Dolnego Śląska. Znany jest już plan zawodów, Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy zaczyna procedurę przyjmowania zgłoszeń.

VII Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym zaplanowano na piątek i sobotę, 3 i 4 czerwca. - Będą trzy zadania w Świdnicy, w tym jedno w centrum miasta, tak aby nasi mieszkańcy mogli podpatrywać zmagania zespołów ratunkowych - mówi doktor Zbigniew Kołodziejczyk, szef pogotowia.

Będzie też zadanie w Jaworzynie Śląskiej – związane z wodą. I więcej nie można zdradzić, aby zespoły ratunkowe biorące udział w mistrzostwach nie miały ułatwionego zadania.

Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 w piątek, 3 czerwca, a od godz. 10.00 będzie trwała rywalizacja – aż do godz. 18.30 (z przerwą na obiad). Wieczorem zostanie przeprowadzony panel naukowy. O wczesnych objawach neurologicznych udarów i krwiaków mózgu w diagnostyce zespołu ratunkowego będzie mówić dr Hanna Marczyńska, ordynator oddziału neurologii z pododdziałem udarowym Latawca. A o nagłym zatrzymaniu krążenia w procedurach zespołu paramedycznego – dr Zbigniew Kaczmarczyk z NZOZ Medyk w Świdnicy.

W sobotę, 4 czerwca, zadania medyczne będą trwały od godz. 8.45 do 11.45. W południe zbierze się komisja sędziowska, a już o godz. 12.30 powinniśmy poznać zwycięzców.

Kto za to zapłaci? - Uczestnicy - odpowiada doktor Kołodziejczyk. - My do organizacji nie dopłacimy ani złotówki.

Po kliknięciu w „Zobacz zdjęcia” - fotografie z zawodów, w których brało udział świdnickie pogotowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group