Czytających: 2015

klasa okręgowa: Karolina lepsza od świebodzickiej Victorii

Sobota, 13 października 2012, 20:39
Aktualizacja: 20:40
Drużyna Karoliny Jaworzyna Śląska występująca w wałbrzyskiej klasie okręgowej zamiast wysokiego zwycięstwa musiała zadowolić się jedynie skromną wygraną z Victorią Świebodzice 3:2 (2:1).

Początek spotkania należał do gości, którzy przez pierwsze 10 minut przeważali na boisku zdobywając szybko prowadzenie. W 10. minucie przed polem karnym Karoliny znalazł się niepilnowany Martynoga, który huknął w kierunku bramki Burdzego, piłka odbija się od lewego słupka i wpada do bramki. Taką samą sytuację miał 5 minut wcześniej Bodio, ale futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka i wyszła w pole. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę na boisku stwarzając sobie dogodne sytuacją, ale ani Dąbrowski, ani Ignatowicz nie mogli trafić do bramki. Ta sztuka udała się jednak Borowemu, który w zamieszaniu pod bramką Victorii zdołał umieścić głową piłkę z bliskiej odległości. Coraz częściej pod bramką Kąckiego robiło się gorąco, bliscy strzelenia bramki dla Karoliny byli Ptak i Czykieta, ale brakowało skuteczności. Zespół z Jaworzyny wyszedł ostatecznie jeszcze przezd przerwą na prowadzenie. Dąbrowski wycofał piłkę na 7 metr do Ptaka, a ten płaskim strzałem wpakował piłkę do bramki Kąckiego.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry, wciąż groźniejsi byli miejscowi, ale nie mogli tej przewagi udokumentować kolejnymi golami. Swoją okazję wykorzystali za to świebodziczanie, a konkretnie Martynoga, który w 66. minucie znalazł się sam na sam z Burdzym i lobując go doprowadził do remisu 2:2. Wynik spotkania próbuje zmienić Borowy ale jego kąśliwe strzały są nieskuteczne. W 74. minucie Karolina miała rzut rożny z lewej strony boiska, do piłki podszedł Sowa, który wrzucił piłę w pole karne Victorii, a tam najwyżej do piłki wyskoczył wprowadzony po przerwie Bal i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:2. Znakomite okazje do podwyższenia rezultatu mieli jeszcze Ptak i Ignatowicz, ale brakło precyzji.

Karolina Jaworzyna Śląska – Victoria Świebodzice 3:2 (2:1)

Karolina: Burdzy, Sowa, Krzeczowski, Krupczak (46' Bal), Czykieta, Myśliński (67' Skupniewicz), Borowy, Ptak, T. Krawczyk, Ignatowicz, Dąbrowski

Victoria: Kącki, Szczepański, Bodio, Sukiennki, Meges, Błaszczak (81' Bielawski), Marzynoga, Stoma, Szklarz (46' Dioduszko) Borgoń, Bałdys (46' Dolecki),