Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Kasa na ferie

Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 9:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: red
Gmina Strzegom: Kasa na ferie
Fot. UM Strzegom
Rozpoczął się pierwszy tydzień ferii zimowych dla uczniów województwa dolnośląskiego. Przedstawiamy informacje, gdzie spędzają zimowy wypoczynek najmłodsi mieszkańcy gminy Strzegom. Lokalny samorząd – w formie konkursów dla stowarzyszeń – przekazał na ten cel kwotę ok. 60 tys. zł.

Zadanie 1: Organizacja wypoczynku w okresie ferii zimowych z programem profilaktycznym lub terapeutycznym w formach wyjazdowych na terenie Polski (zimowiska – minimum 4 noclegi) dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym, problemami narkomanii.

Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom „AKCJA” – 12.000,00 zł

„Malownicze ferie w Szklarskiej Porębie” w dniach 30 stycznia - 3 lutego br. dla grupy 60 dzieci i młodzieży. W ramach ferii m. in.: zajęcia z programem profilaktycznym prowadzone przez opiekunów, zwiedzanie Szklarskiej Poręby oraz gry i zabawy integracyjne.

Stowarzyszenie Amatorski Klub Sportowy Strzegom – 2.600,00 zł

„Zima z górami” w Stroniu Śląskim w dniach 2-8 lutego br. dla 13 osób i 2 opiekunów. W ramach ferii m. in.: zajęcia z programem profilaktycznym prowadzone przez opiekunów, zabawy edukacyjne, zabawy rekreacyjno-sportowe, konkursy, kino, spacery w górach, czy tez jazda na nartach.

Stowarzyszenie Amatorski Klub Sportowy Strzegom – 4.200,00 zł

„Zdrowa zima” w Świeradowie Zdrój w dniach 28 stycznia – 2 lutego br. dla 21 osób i 2 opiekunów. W ramach ferii m. in.: zajęcia z programem profilaktycznym prowadzone przez opiekunów, zabawy edukacyjne, zabawy rekreacyjno-sportowe, konkursy, kino, basen kryty, spacery w górach, czy tez jazda na nartach.

Zadanie 2: Organizacja wypoczynku zimowego z programem profilaktycznym lub terapeutycznym (półkolonie – minimum 5 dni) dla dzieci i młodzieży pozostającej w mieście i na wsi w okresie ferii zimowych, z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym, problemami narkomanii.

Koło Przyjaciół Dzieci „Copernicus” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu – 12.000,00 zł

W ramach „Ferii z Copernicusem” są zorganizowane dwa 5-dniowe turnusy. W sumie bierze w nich udział 90 osób w wieku 5-13 lat. W ramach ferii m. in.: lodowisko OSiR, Delfinek, zajęcia profilaktyczne, zajęcia muzyczne, wycieczki do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Loopy’s World i Kolejkowa we Wrocławiu.

Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice – 3.460,00 zł

„Ferie przyjemne i pożyteczne” są zorganizowane w dniach 28 stycznia – 1 lutego br. dla 26 uczniów z klas I-VIII. W ramach ferii m. in.: programy profilaktyczne, dwa wyjazdy do Wałbrzycha (Stara Kopalnia, Teatr Lalki i Aktora), dwa wyjazdy do Wodnego Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Świebodzicach i strzegomskie kino.

Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom – 12.000,00 zł

Zimowisko będzie odbywało się w dniach 4-8 lutego br. w PSP nr 3 w Strzegomiu. Wezmą w nim udział uczniowie z PSP nr 3 oraz z Jaroszowa i Goczałkowa. W czasie zajęć będzie realizowany projekt pt. „Od ziarenka do bochenka”. W ramach ferii m. in.: dwa wyjścia na lodowisko oraz krytą pływalnię w Strzegomiu, dwie wycieczki (Wrocław, Dobrocin), strzegomskie kino.

Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu – 2.740,00 zł

Zajęcia pn. „Bezpiecznie spędzam ferie zimowe” są zorganizowane w dniach 28 stycznia do 1 lutego br. dla grupy 16 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w wieku 6-25 lat, z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. W ramach ferii m. in.: zajęcia profilaktyczne, artystyczne, sportowo-rekreacyjne, wycieczki do fabryki „Śnieżka-Invest” w Świebodzicach, zwiedzanie rynku i murów obronnych w Świebodzicach, do „Ostoi nad Młynówką” w Mościsku, Delfinek w Strzegomiu, zajęcia z gospodarstwa domowego.

Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu „Przyjaciele Czwórki” – 12.000,00 zł

Zajęcia „Kulturalnie i sportowo – w czwórce ferie spędź bombowo” są zorganizowane dla 90 dzieci w wieku szkolnym w okresie 28 stycznia do 1 lutego br. W ramach ferii: zajęcia z profilaktyki uzależnień, wycieczki do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i Zagrody Edukacyjnej „Marianówek” w Dobrocinie, zajęcia kreatywne, zajęcia sportowe, spacery po okolicy, konkursy i projekcja filmu w strzegomskim kinie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group