Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kasa na letni wypoczynek

Środa, 5 lipca 2017, 13:37
Autor: red
Strzegom: Kasa na letni wypoczynek
Fot. UM Strzegom
Podajemy informację, które stowarzyszenia i na jaką kwotę otrzymały dofinansowanie w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2017 r. na realizację kolonii i półkolonii dla mieszkańców naszej gminy. W tym roku przeznaczono na ten cel blisko 86 tys. zł.

Zadanie nr 1:

Organizacja wypoczynku letniego z programem profilaktycznym lub terapeutycznym w formach wyjazdowych na terenie Polski (kolonie lub obozy - minimum 4 noclegi) dla dzieci i młodzieży szkolnej z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym, problemami narkomanii.

1. Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice - 4.400,00 zł

Zadanie "Wakacje z uśmiechem" będzie realizowane w dniach 20 lipca - 20 sierpnia br. w Pobierowie. W tym czasie uczestnicy projektu będą korzystać z leczenia klimatycznego nad Bałtykiem, zdobywać wiedzę geograficzną i społeczną oraz realizować program profilaktyczny. Będzie to także terapia poprzez zabawę, rywalizację w konkursach i integrację w grupie rówieśników podczas wspólnych zajęć i wycieczek. W projekcie weźmie udział 25 osób.

2. Koło Przyjaciół Dzieci "Copernicus" przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu - 8.600,00 zł

Zadanie będzie polegało na organizacji dwóch 13-dniowych turnusów kolonii letniej w Jarosławcu nad Bałtykiem - w terminach 15-27 lipca i 28 lipca - 9 sierpnia. W obu turnusach weźmie udział 86 uczestników. Prowadzone będą zajęcia profilaktyczne i edukacyjne, zorganizowane będą także wycieczki.

3. Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" - 9.000,00 zł

Zadanie "Życie na sportowo, życie na zdrowo" będzie polegało na organizacji aktywnego wypoczynku w formie obozu sportowo-profilaktycznego w Sztutowie (woj. pomorskie) w okresie 23-29 czerwca br. Odbędą się zajęcia profilaktyczne, zajęcia sportowe i wycieczki m. in. do Trójmiasta i Malborka. Zajęcia skierowane są do 45-osobowej grupy dzieci i młodzieży.
4. Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu - 5.800,00 zł

Zadanie "Lato w twierdzy" będzie realizowane w dniach 12 do 19 sierpnia br. w Kłodzku dla 31 osób (dzieci plus opiekunowie). W tym okresie będą prowadzone zajęcia promujące zdrowy styl życia, trzeźwość i wypoczynek na świeżym powietrzu. Będą zorganizowane piesze wycieczki po Kłodzku i okolicach.

5. Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu - 8.000,00 zł

Zadanie "Lato ze sportem i górami" będzie realizowane w dniach 23 do 29 czerwca br. w Zakopanem dla 44 osób (dzieci plus opiekunowie). W ramach zadania będzie realizowany program profilaktyczny dot. ochrony najmłodszych przed uzależnieniami oraz nauka umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Będą tam organizowane konkursy, zabawy edukacyjne

6. Stowarzyszenie "Razem dla Jaroszowa" - 6.000,00 zł

Zadanie obejmuje organizację wypoczynku letniego w formie kolonii w Jarosławcu w terminie 29 lipca - 5 sierpnia br. dla 45 uczniów. Program obejmuje prowadzenie zajęć profilaktycznych i socjoterapeutycznych, organizację wycieczek, turniejów i rozgrywek sportowych, naukę pływania, warsztaty artystyczne, gry, dyskoteki itp.

7. Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu "Przyjaciele Czwórki" - 8.000,00 zł

Zadanie polega na organizacji kolonii z programem profilaktycznym w Jarosławcu w terminie 26 czerwca- 7 lipca br. dla 45 dzieci. Odbędą się zajęcia profilaktyczne, plastyczne, muzyczne, sportowe i wycieczki - m. in. do Ustki, Darłowa, Swołowa i Krzemienicy.

8. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany - 8.400,00 zł

Zadanie "Kraków i okolice bez tajemnic" zakłada organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas wakacji w formie wyjazdowej. Wyjazd będzie miał miejsce w dniach 31 lipca - 4 sierpnia dla 42 osób. Odbędą się zajęcia profilaktyczne, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne i wycieczki.

Zadanie 2:

Organizacja wypoczynku letniego z programem profilaktycznym lub terapeutycznym (półkolonie - minimum 5 dni) dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostającej w mieście i na wsi w okresie wakacyjnym, z rodzin zagrożonych problemem alkoholowym, problemami narkomanii.

1. Koło Przyjaciół Dzieci "Copernicus" przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu - 10.000,00 zł

Zadanie będzie polegało na organizacji trzech 5-dniowych turnusów podczas wakacji. W każdym z turnusów weźmie udział 45 uczestników - w sumie 135 osób. W programie półkolonii w każdym turnusie przewidziano 2-3 wycieczki autokarowe oraz organizację zajęć sportowych, plastycznych i rekreacyjnych, a także codzienny blok zajęć profilaktycznych. Będą organizowane wyjścia na basen oraz seans filmowy w SCK.

2. Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu - 2.062,40 zł

Uczestnikami projektu (3-7 lipca br.) są dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, pochodzące w znacznym stopniu z rodzin dotkniętych chorobą alkoholową, będące uczniami ZSS w Strzegomiu. Oprócz zajęć na miejscu, będą organizowane wycieczki do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śl. i do gospodarstwa "Jaśkowe Kozy" w Żółkiewce.

3. Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu "Przyjaciele Czwórki" - 10.000,00 zł

Zadanie polega na zorganizowaniu wypoczynku letniego w PSP nr 4 dla 90 uczniów w okresie 24 - 28 lipca br. Uczestnicy półkolonii wezmą udział w zajęciach profilaktyki uzależnień, ponadto wyjadą do Kraszowickiej Zagrody w Świdnicy i ZOO we Wrocławiu.

4. Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "Akcja" - 5.497,50 zł

W ramach zadania będą zorganizowane zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat. w okresie od 27 czerwca do 6 lipca br. Będą zajęcia profilaktyczne, quizy, konkursy, zabawy edukacyjne, integracyjne, Warsztaty plastyczne i teatralne, wyjścia do kina 3D w SCK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group