Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kasia Figura kręci w Świdnicy

Środa, 16 marca 2011, 14:46
Aktualizacja: 18:11
Autor: GrA
Świdnica: Kasia Figura kręci w Świdnicy
Twarzą ubiegłorocznego III Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy był Jan Nowicki.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już niespełna dwa miesiące dzielą nas od czwartej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Przygotowania ruszyły pełną parą. A do Świdnicy na początku kwietnia zawita Katarzyna Figura.

Dwa dni potrwają zdjęcia do filmowej reklamówki tegorocznego festiwalu z udziałem Katarzyny Figury. Znana polska aktorka do Świdnicy przyjedzie 5 kwietnia.

– Planujemy tegoroczny forszpan nagrywać w Świdnicy 5 i 6 kwietnia. Reklamówka tegorocznego festiwalu będzie nagrywana głównie na świdnickim Rynku oraz w kilku wnętrzach – wyjaśnia producent i dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko.

Tegoroczna IV edycja Świdnickiego Ogólnopolskiego Festiwalu Reżyserii Filmowej jest praktycznie dopięta na przysłowiowy ostatni guzik. Wydrukowany został już plakat festiwalu, a szczegółowy program zostanie przedstawiony 5 kwietnia podczas konferencji prasowej z udziałem Stanisława Dzierniejki, Katarzyny Figury oraz Janusza Zaorskiego, dyrektora artystycznego festiwalu. Czwartą edycję tego jedynego na świecie festiwalu poświęconego sztuce reżyserskiej zaplanowano na początek czerwca.

A na świdnickim czerwonym dywanie nie zabraknie gwiazd z pierwszych stron gazet. Wiadomo już, że galę otwarcia i zamknięcia festiwalu poprowadzą Joanna Brodzik i Sonia Bohosiewicz prawdopodobnie tradycyjnie już obu paniom będzie towarzyszył Robert Gonera. W Świdnicy zobaczymy w tym roku także Jana Nowickiego, Filipa Bajona, Dorotę Kędzierzawską, Kingę Preis, Feliksa Falka i tegoroczną twarz festiwalu Katarzynę Figurę. – Pojawią się także reżyserzy ze Stanów Zjednoczonych, Bułgarii i Czech – dodaje Stanisław Dzierniejko. Jeden z festiwalowych dni zostanie poświęcony kinu czeskiemu. A oprócz pokazów czeskich filmów świdniczanie będą mieli okazję spotkać się z Petrem Zelenką, jednym z najpopularniejszych czeskich reżyserów filmowych.

Podczas trwającego od 31 maja do 4 czerwca IV Ogólnopolskiego Świdnickiego Festiwalu Reżyserii Filmowej świdniczanie będą mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt pokazów filmowych, wśród nich pięć nominowanych do nagrody Złotego Dzika oraz kilkanaście wyprodukowanych w latach 80. XX w. Nagrodę Kryształowego Dzika odbierze w tym roku Katarzyna Figura.

Wzorem lat poprzednich wstępy na pokazy festiwalowe będą bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc będą obowiązywały wcześniejsze rezerwacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group