Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: "Kaskadowy Pomiar Prędkości " w powiecie świdnickim

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 9:04
Aktualizacja: 15:06
Autor: red
powiat świdnicki: "Kaskadowy Pomiar Prędkości " w powiecie świdnickim
Fot. KPP Świdnica
Ostatni weekend ferii już za nami. Z wypoczynku powrócili uczniowie z województwa kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. W związku z tym na drogach powiatu świdnickiego, zgodnie z przewidywaniami odnotowano wzmożony ruch związany zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w minioną niedzielę, 25 lutego br., świdniccy policjanci, dołączyli się do ogólnopolskich działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego miały również charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami.

W powiecie świdnickim policjanci podczas tych działań ujawnili, aż 35 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, a kierujący którzy popełnili te wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Policyjne apele o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o rozwagę, przestrzeganie przepisów i cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego z pewnością pomogły, bowiem podczas niedzielnych działań „Kaskadowy pomiar prędkości” nie odnotowano na drogach powiatu świdnickiego żadnego wypadku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group