Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Katarzyna Konarska będzie sędziować Mistrzostwa Europy Juniorów w wkkw

Niedziela, 21 stycznia 2018, 13:59
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
Strzegom: Katarzyna Konarska będzie sędziować Mistrzostwa Europy Juniorów w wkkw
Fot. UM Strzegom
Katarzyna Konarska, czynna zawodniczka i szkoleniowiec klubu LKS Stragona Strzegom, będzie sędziować tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów w wkkw.

Zawody zostaną rozegrane w lipcu we francuskim Fontainebleau. Do pracy w komisji sędziowskiej najważniejszej imprezy juniorskiej w Europie w tym roku strzegomiankę zaprosiła Międzynarodowa Federacja Jeździecka. Jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt.

Pani Kasia dotychczas sędziowała już kilkanaście imprez międzynarodowych we Francji, Irlandii, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech, w tym jedne z najbardziej prestiżowych na świecie zawody w wkkw - Land Rover Burghley Horse Trials. Land Rover Burghley Horse Trials to cykliczna impreza na poziomie 4*, organizowana w Wielkiej Brytanii od 1961 roku. Burghley jest jedną z trzech imprez zaliczanych do Wielkiego Szlema w wkkw.

Katarzyna Konarska należy do bardzo wąskiego i elitarnego grona sędziów 3-4-gwiazdkowych dyscypliny wkkw. Na całym świecie osób posiadających uprawienia na tym poziomie jest około 50, w Polsce tylko 4.

W połowie stycznia Katarzyna Konarska uczestniczyła w szkoleniu dla międzynarodowych sędziów dyscypliny WKKW adresowanym dla najbardziej doświadczonych sędziów poziomu 3 i 4 gwiazdek. Szkolenie odbyło się w niemieckim mieście Warendorf, a uczestniczyło w nim - na specjalne zaproszenia FEI - 40 sędziów z całego świata. Katarzyna Konarska, jako jedyna z Polski, znalazła się w tej elitarnej grupie.

Zajęcia w Warendorfie prowadziły same sławy:
- Martin Plewa (GER) - międzynarodowy sędzia dyscypliny wkkw, budowniczy toru przeszkód, delegat techniczny oraz steward, który będzie delegatem technicznym podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Tryon (USA),

- Monika Theodorescu (GER) - wielki autorytet jeździecki i czynna zawodniczka ujeżdżenia,

- Jo Graham (GBR) - międzynarodowa sędzina ujeżdżenia poziomu 4* i od wielu lat uznany autorytet w tej dziedzinie, wpisana na listę Sędziów Mentorów w ujeżdżeniu,

- David O'Connor (USA) - czynny zawodnik dyscypliny WKKW, członek Biura FEI i przewodniczący Komisji WKKW FEI.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group