Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kawalerowie z wizytą

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 15:40
Autor: red
powiat świdnicki: Kawalerowie z wizytą
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kawalerowie maltańscy ponownie z wizytą w Powiecie Świdnickim.

W dniach 16-17.08.2021r. Powiat Świdnicki odwiedzili przedstawiciele Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach w składzie delegat ds. Świdnicy Alfred Billwiller oraz Laszlo Mihai.

W ramach wizyty odbyły się spotkania w placówkach, które od lat są wspierane przez Maltańczyków: Domu Dziecka w Świdnicy, Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy oraz Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Kawalerowie Maltańscy przywieźli sprzęt dla osób niepełnosprawnych w postaci łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików rehabilitacyjnych, pościeli oraz ręczników, który został rozdysponowany w placówkach zgodnie z zapotrzebowaniem. Dodatkowo placówki otrzymały wsparcie finansowe na zakup potrzebnego sprzętu lub wyposażenia.

Realizacja dotychczasowych oraz przyszłych programów pomocowych na terenie powiatu została omówiona podczas spotkań w Starostwie Powiatowym z udziałem Starosty Piotra Fedorowicza, Wicestarosty Zygmunta Worsy oraz w Urzędzie Miasta z Zastępcą Prezydent Szymonem Chojnowskim, jak również podczas wizyt w odwiedzanych placówkach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group