Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „Każdy gest może zmienić czyjś świat”

Niedziela, 5 marca 2017, 9:43
Autor: red
Świebodzice: „Każdy gest może zmienić czyjś świat”
Fot. UM Świebodzice
Trzecia edycja akcji „Wszystkie Kolory Świata”, która odbyła się w czwartek 2 marca w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych, okazała się wyjątkowa.

Nie tylko z racji rekordowej kwoty zbiórki z licytacji laleczek, ale i wspaniałego klimatu jedności, chęci pomagania innym, ciepła i wzajemnej życzliwości.

Głównym punktem akcji była oczywiście licytacja pięknych, szmacianych laleczek, wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły. Do kupienia było aż 40 wspaniałych, małych dzieł sztuki, wykonanych z ogromnym sercem i starannością. Zlicytowano co do jednej, a dochód wyniósł 4.000 zł. Zostanie przekazany na pomoc najuboższym dzieciom w Angoli.

Licznie zebranych gości powitała dyrektor szkoły Magdalena Stąpor oraz szkolna ambasadorka UNICEF Justyna Gąsior, nauczycielka, dobry duch tej i wielu innych, szczytnych akcji, organizowanych przez szkołę. Jedną z nich są np. regularne odwiedziny szkolnych wolontariuszy w wałbrzyskim schronisku dla zwierząt. A namacalnym efektem tychże odwiedzin jest sympatyczny Spajki, piesek adoptowany ze schroniska właśnie przez panią Justynę.

Zaproszeni do udziału w akcji goście to od wielu już lat przyjaciele szkoły. Wśród nich nie zabrakło dużej reprezentacji świebodzickich samorządowców: burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa, radnych miejskich: Zofii Marek, Sławomira Łukawskiego, Jarosława Dąbrowskiego, a także Ilony Szczygielskiej kierownik Wydziału Promocji UM, Agnieszki Gielaty dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz piszącej te słowa. Jak zawsze w akcji wziął udział Mateusz Brzuchacz, nasz znany i lubiany mistrz kulturystyki, noszący oficjalny tytuł Przyjaciela Szkoły. Byli też rodzice uczniów, którzy z wielkim zapałem licytowali laleczki – nierzadko wykonane razem ze swoimi pociechami. W imieniu posła na Sejm RP Ireneusza Zyski, który nie mógł być obecny, licytowały dzieci z klasy V.

Atmosfera była naprawdę bardzo serdeczna, a emocje sięgały zenitu zwłaszcza, gdy kilka osób walczyło zaciekle o upatrzoną przez siebie laleczkę. Rekordzistami okazali się właśnie samorządowcy, nabywając po 3 a nawet 4 szmaciane „dzieła sztuki”!

Wynik licytacji to 4 tys. zł, plus 580 zł zebrane z loterii szkolnej, zorganizowanej przed feriami. Brawo, to wspaniały wynik, gratulujemy organizatorom i hojnym uczestnikom.

- Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji, była ona dedykowana głodującym dzieciom z Angoli z przeznaczeniem na szczepienia. Koszt jednej szczepionki to 10 zł, zatem dzięki naszej zbiórce będzie można zaszczepić blisko 50 maluchów – cieszy się Justyna Gąsior, szkolna ambasadorka UNICEF.

- Z przyjemnością uczestniczę w wyjątkowych akcjach charytatywnych, organizowanych przez Zespół Szkół Integracyjnych, jest to społeczność ludzi wrażliwych, otwartych na drugiego człowieka, cieszę się, że takie właśnie wartości przekazywane są uczniom – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Pan burmistrz jako osoba uczestnicząca od początku w akcji otrzymał specjalną koszulkę UNICEF-u z ze swoim imieniem i nazwiskiem. A na koniec akcji zrobił niespodziankę autorom wylicytowanych przez siebie laleczek – przekazując im je.
Akcji towarzyszyły występy artystyczne Zespołu Echo oraz klasy V. Przygotowano także słodki poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group