Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Każdy jest ważny” – program rozwojowy świdnickich szkół

Piątek, 28 września 2018, 11:29
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Świdnica: „Każdy jest ważny” – program rozwojowy świdnickich szkół
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica pozyskało dotację w wysokości ponad 1,4 mln zł na projekt „Każdy jest ważny – program rozwojowy świdnickich szkół”. Zakłada on kompleksowe wsparcie dla uczniów 5 szkół z naszego miasta: szkół podstawowych nr 6 i nr 315 oraz oddziałów gimnazjalnych w podstawówkach nr 2, nr 105 i nr 6.

Projekt finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w partnerstwie z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Jego celem jest wsparcie dydaktyczne dla pięciu placówek edukacyjnych z miasta. Uczniowie zapewniony będą mieli równy dostęp do wysokiej jakości edukacji, poprzez organizację szerokiego wachlarza form i aktywności rozwijających uzdolnienia i wyrównujących szanse edukacyjne.

Szkoły doposażone zostały w nowoczesne pracownie dydaktyczne i narzędzia do nauczania przedmiotów matematycznych i przyrodniczych. Za kwotę 460 tys. złotych urządzono pracownie do nauczania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wyposażone zostały one m. in. w notebooki dla uczniów i nauczycieli, urządzenia wielofunkcyjne, tablice interaktywne, wizualizery, routery i punkty dostępowe zapewniające bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie szkoły.

Zakupiono również za kwotę ponad 37 tys. zł wyposażenie do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Są to pomoce dydaktyczne wybrane przez szkoły, czyli m.in.: mikroskopy, modele budowy anatomicznej człowieka, ciśnieniomierze, mapy, zestawy klocków i figur geometrycznych, wagi i mierniki laboratoryjne.

Ponadto, grupa 50 nauczycieli przeszła specjalne szkolenia w zakresie stosowania innowacyjnych narzędzi i form pracy z uczniem, wpływających na efektywność nauczania i podniesienie ich kluczowych umiejętności. Wsparcie otrzymają także uczniowie. Zostaną zorganizowane zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla 160 dzieci, a kolejnych 120 objętych zostanie opieką pedagogiczno-psychologiczną.
- Dzięki pozyskanym funduszom nie tylko możemy podnosić bądź wyrównywać poziom edukacji w poszczególnych szkołach, ale także pomóc w wyborze przyszłej szkoły czy ścieżki zawodowej. Oprócz samych zajęć dydaktycznych przygotowaliśmy również inne atrakcyjne działania dla uczniów. Chcemy pokazać im możliwości jakie daje nauka matematyki, chemii czy biologii poprzez organizację lekcji z tych przedmiotów w Exploraparku w Wałbrzychu dla grupy 240 uczniów – podkreśla Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W czasie realizacji programu zorganizowane zostaną 4 Ligi Mistrzów, czyli zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla 125 uczniów uzdolnionych, w każdej szkole. Ponadto 300 uczniów i ich rodziców objętych zostanie doradztwem edukacyjno – zawodowym. Dodatkowo zorganizowanych będzie 10 giełd edukacyjno – zawodowych oraz 10 wizyt u pracodawców.

Realizacja projektu rozpoczęła się już w lutym tego roku i potrwa do maja 2019 roku. Całkowita jego wartość to 1 588 896 zł, z czego 1 417 776 zł stanowi dofinansowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group