Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Każdy przedszkolaczek wie, śmieci segreguje się

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 6:51
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Każdy przedszkolaczek wie, śmieci segreguje się
Fot. UG Dobromierz
Segregujesz odpady – dbasz o nasz wspólny dom! – to hasło przewodnie, które przyświeca gminie Dobromierz i jednocześnie promuje akcję selektywnej zbiórki odpadów oraz szeroko pojętą segregację odpadów komunalnych.

W Punkcie Przedszkolnym I w Roztoce, przez cały tydzień odbywały się zajęcia poświęcone segregacji odpadów. Podczas pogadanki popartej praktycznym działaniem, dzieci dowiedziały się na czym polega recykling oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Zajęciom towarzyszyło hasło: "Każdy przedszkolaczek wie, śmieci segreguje się". Przedszkolaki w czasie licznych zabaw ruchowych przyswajały sobie kolory poszczególnych pojemników używanych do segregacji odpadów. Na jednych z zajęć powstał tzw. "eko pociąg", a w jego wagonach dzieci umieszczały śmieci zgodnie z kolorem wagonu: zielony- szkło, niebieski - makulatura, żółty - plastik. Eko pociąg okazał się również fantastycznym środkiem lokomocji przedszkolaków i towarzyszył im w licznych zabawach. Przedszkolaki wykonały tekturowe zabawki - auta, domy, wieże, zamki. Miało to służyć zobrazowaniu sensu recyklingu - "ze starego coś nowego!". Podczas zajęć poruszane były także tematy dotyczące oszczędnego korzystania z wody, prądu i innych dóbr. Na koniec zajęć, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy długopis z makulatury poddanej recyklingowi, promujący segregację odpadów.

Równolegle z zajęciami w przedszkolu wychowawczynie ogłosiły konkurs pt. "Każdy przedszkolaczek wie, śmieci segreguje się". Celem konkursu, było stworzenie przez dzieci i rodziców prac plastycznych promujących segregację odpadów. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, dzięki czemu powstały niepowtarzalne dzieła. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, które wręczyli sekretarz Monika Borysewicz i kierownik Referatu Budownictwa i Rolnictwa Sebastian Hałdaś.

Watro dodać, że długopisy i pozostałe nagrody rzeczowe zostały zakupione z dotacji pozyskanej przez gminę Dobromierz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Wałbrzychu.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group