• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 5:10
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 849
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Każdy uczeń na wagę złota

Wiadomości: Region
Sobota, 28 listopada 2009, 9:18
Aktualizacja: 10:48
Autor: SP, opr. MaS
Fot. archiwum
Powiat Świdnicki jest jednym z siedmiu dolnośląskich samorządów, które dostaną unijną dotację na realizację projektu edukacyjnego pod tytułem "Uczeń jest ważny – i to każdy!". W sumie do powiatu na edukację trafi dodatkowo ponad 450 tys. zł i to bez konieczności posiadania wkładu własnego.

Wsparcie trafi do 186 uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej oraz Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej.

- Projekt będzie realizowany w trakcie drugiego semestru tego roku szkolnego i przez cały następny rok szkolny, a datą kończącą projekt jest 26.08.2011. – wyjaśnia starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Za unijne fundusze uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, zajęciach specjalistycznych z wykorzystaniem metody Biofeedback, oraz rozwijających kompetencje kluczowe (kulturalne, obywatelskie i uczniowskie). Będzie też doradztwo psychologiczno-pedagogiczne, zajęcia związane z przeciwdziałaniem patologiom, wycieczki i nowe pomoce dydaktyczne.

- Jeśli chodzi o program rozwojowy dla Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych, zorganizowane zostaną m. in. dwa zimowiska dla uczniów i półkolonie letnie. Natomiast sama placówka będzie mogła zakupić nowe meble do zajęć modułowych i pomoce dydaktyczne. – wyjaśnia Grzegorz Stawarz z Wydziału Oświaty i Wychowania świdnickiego starostwa, odpowiedzialny za realizację projektu.

Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa do 2011 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group