Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kefir Band i Krótkie Spięcie

Piątek, 25 stycznia 2013, 12:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2013, 21:32
Autor: red.
Świdnica: Kefir Band i Krótkie Spięcie
Fot. użyczone
16 marca w klubie Izi Rider odbędzie się koncert grupy Kefir Band, suport Krótkie Spięcie. Start o 20.00, wstęp 5zł.

KEFIR BAND
Kefir Band to grupa żywiołowych muzyków wywodzących się z Obornik Śląskich (20 km od Wrocławia). Grają szeroko rozumianą muzykę rockową, z wyczuwalnymi pulsami reggae. Pomimo hałasu gitar i perkusji za instrumenty biorą się tutaj również niewiasty - Adriana i Magda stanowiące niewątpliwą ozdobę, również niewątpliwie przystojnego składu męskiego.
Zespół ma za sobą wiele koncertów w Polsce grając koncerty klubowe jak i plenerowe, samodzielnie i u boku takich artystów jak: W. Waglewski, Fisz emade, Izrael, M. Ostrowska, Normalsi, Big Cyc, Habakuk. Kefir ma za sobą także koncerty za granicą : w Bułgarii (Popowo) , Niemczech (Rehau) i Francji (Paryż)

Zespół łatwo podejmuje interakcję z publicznością i tak się rodzi KEFIR SHOW

Biografia:
Zespół w styczniu 2009 wydał swoje pierwsze studyjne demo. Utwory Rastaman i Dosyć pojawiają się na antenie Radia Wrocław w ramach Muzycznej Bitwy. Kefir band dzięki głosom słuchaczy dochodzi do półfinału. W 2009 roku zespół odbywa także pierwszą trasę koncertową. W lutym 2010 zostaje wydana Ep-ka "Peace and Love and Love". Kolejne dwa utwory pojawiają się w radio: M.Ł.A i Uliczna która na dłużej zagościła na antenie kilku rozgłośni, a także znalazła się w pierwszej trójce dolnośląskiej listy przebojów. Płytka ukazuje zespół w nieco innym świetle. Jest to pierwszy poważny krok w kierunku nagrania i wydania pierwszej płyty długogrającej.

19 lutego 2011 pojawia się płyta "Tysiąc czysta sto czterysta" która ciągle oczekuje na oficjalne wydanie.

We wrześniu 2012 zespół kwalifikuje się na międzynarodowy festiwal Wolfest . 9.09 w Paryskim Moulin Rose KEFIR BAND wygrywa półfinał i kwalifikuje się do finałowej rozgrywki.

KRÓTKIE SPIĘCIE

Na swoim koncie mamy kilkanaście koncertów na okolicznych festynach i innych imprezach oraz drugie tyle w klubach, na przeglądach czy przesłuchaniach. Pochwalić możemy się tym, że graliśmy razem z Leszkiem Cichońskim, zajęliśmy II miejsce w powiatowym konkursie Obornicka Zima Artystyczna, wystąpiliśmy w finale przeglądu Motor Blues'n Rock Fest w Kletnie, znaleźliśmy się w pierwszej setce konkursu SKODA Auto Muzyka oraz dostaliśmy się do tegorocznej Muzycznej Bitwy Polskiego Radia Wrocław. Gramy szeroko pojętego rocka z elementami bluesa i reggae.

Nagraliśmy właśnie nasze pierwsze demo o nazwie "Walka o Garasz", którego premiera odbyła się 22 września. Pojawiają się w internecie kolejne nasze utwory zapraszamy na koncerty!

A koncerty Krótkiego Spięcia to niezły czad. Możesz się o tym powiedzieć jak poznasz gwiazdę bisów Spięcia - Mariana

(Kefir Band)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group