Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: KGW z Pszenna ma już 10 lat

Piątek, 13 marca 2015, 9:37
Aktualizacja: 15:07
Autor: red.
Pszenno: KGW z Pszenna ma już 10 lat
Fot. UG Świdnica
10 lat oficjalnej współpracy mają za sobą gospodynie z gminy Świdnica. W miniony weekend okrągły jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich z Pszenna. Panie realizują swoje pasje, działają na rzecz swojej miejscowości i promują gminę Świdnica.

Uroczystość odbyła się na świetlicy w Pszennie. Obecnie KGW w Pszennie liczy 15 aktywnych gospodyń. Przewodniczy im Anna Pawlica. Są znakomitymi kucharkami, serwują dnia kuchni pszennowskiej, kultywują tradycje i obrzędy. 3 lata temu założyły także Zespół Śpiewaczy „ A to heca”. Mają za sobą liczne występy w gminie i w powiecie świdnickim. Ich śpiew podobał się mężczyznom, stąd też do zespołu wstąpili panowie. Zespołem kieruje Jolanta Kotowicz, akompaniuje Kazimierz Krawczyk.

Podczas sobotnich uroczystości jubileuszowych członkinie Koła przyjęły na swoje ręce wiele ciepłych słów, serdeczności oraz kwiatów. Władze gminy dziękowały gospodyniom za ich aktywne działanie na rzecz integracji społeczności wiejskiej, kształtowanie tożsamości kulturowej mieszkańców gminy oraz życzyły dalszych sukcesów.

W tym dniu nie zabrakło także urodzinowego tortu. Przewodnicząca Koła Anna Pawlica podziękowała wszystkim członkiniom za poświęcany organizacji czas i pracę, a najstarsze członkinie, działające w Kole od samego początku, zostały uhonorowane kwiatami, tj. Eugenia Rabka, Stanisława Ożóg, Alicja Wędrychowicz, Anna Pawlica.

Jubileuszowa uroczystość była okazją do przypomnienia osiągnięć KGW na przestrzeni 10 lat. Swoją historię, jak przystało na utalentowane muzycznie gospodynie, opowiedziały śpiewająco:

Dziesięć lat minęło, jak koło istnieje, my Wam opowiemy, co tutaj się dzieje. W środowych zebraniach, plany swe snujemy, co będziemy robić, realizujemy. Robimy detale, różne dekoracje, a później tworzymy z tego aranżacje. Wystroje na święta, jak i na dożynki, bogate stragany, to nasze wyczynki. Smaczne kulinaria również popełniamy, pieczenie, pasztety i nalewki mamy. Jako gospodynie, przetwory robimy, wyplatamy wieńce i tym się chwalimy. Nie zawsze tak gładko szło nasze działanie, bo władze kazały zrobić sprawozdanie. Ale ta rewizja, to nam się przydała, bo do lepszej pracy zmobilizowała.
Teraz Koło w Pszennie jest zauważane, a za swoją działalność słusznie oceniane.

Dalsza część spotkania to towarzyska biesiada. Po obiedzie przy kawie i ciastach rozmawiano o przyszłości koła.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group