Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kibice z Żarowa na Memoriale Skolimowskiej

Wiadomości: Żarów
Niedziela, 20 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 8:03
Autor: red.
Fot. www.um.zarow.pl
Najwięksi lekkoatleci świata, w tym tegoroczny mistrz w rzucie młotem Paweł Fajdek byli specjalnymi gośćmi podczas 6. Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Narodowym w Warszawie w niedzielę, 13 września wszystkich sportowców dopingowali tłumnie zgromadzeni kibice.

Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentacji Żarowa, która do stolicy przyjechała z wielkimi transparentami. - Kibice wciąż oklaskiwali znanych sportowców, ale najgłośniej na Stadionie Narodowym zrobiło się wówczas, gdy swój rzut oddawał Paweł Fajdek. Kibicowaliśmy wtedy chyba najgłośniej. Młodzież z Żarowa już po raz kolejny, dzięki wsparciu burmistrza Leszka Michalaka i pomocy samego Pawła Fajdka mogła uczestniczyć w Warszawskim Memoriale.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i mamy nadzieję, że to nie nasza ostatnia wizyta w Warszawie. To świetna impreza sportowa i wspaniała lekcja dla młodych ludzi - mówi Iwona Nieradka radna Rady Miejskiej i opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, która miała zaszczyt brać udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Kibicom z Żarowa, i nie tylko podczas 6. Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie zaprezentowali się polscy medaliści lekkoatletycznych mistrzostw świata, które jeszcze nie dawno odbywały się w Pekinie. Wśród nich Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Robert Urbanek (rzut dyskiem) oraz Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski (skok o tyczce). - To już kolejny Memoriał, w którym nie zabrakło Młodzieżowej Rady Miejskiej z Żarowa. Jak zawsze wiernie dopingowaliśmy Pawła Fajdka, ale największą frajdą była dla nas sama obecność na Stadionie Narodowym w Warszawie i możliwość obserwowania naszego mistrza świata na żywo podczas sportowych zmagań. Z niecierpliwością czekamy na następne odwiedziny naszej pięknej stolicy Warszawy - dodaje Karolina Karpińska przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Żarowa.

To była już 6. edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej. Zawody te poświęcone są pamięci Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, tragicznie zmarłej w 2009 roku. Memoriał organizuje Fundacja Kamili Skolimowskiej, której celem jest pielęgnowanie pamięci zmarłej mistrzyni, pomoc zawodnikom w powrocie do sportu oraz propagowanie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group