Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1382
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modliszów: Kierowcy przekraczają przepisy

Czwartek, 13 kwietnia 2023, 9:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
Modliszów: Kierowcy przekraczają przepisy
Fot. KPP Świdnica
Kolejne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały przeprowadzone na terenie Modliszowa z 7 na 8 kwietnia br. przez policjantów świdnickiej i wałbrzyskiej drogówki.

W większości przypadków przyczyną zdarzeń drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali na terenie Modliszowa wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzonych działań, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego świdnickiej i wałbrzyskiej komendy przeprowadzili kontrolę 42 pojazdów, ujawniając 10 wykroczeń. Rażące przypadki niewłaściwego stanu technicznego spowodowały w 4 przypadkach zatrzymanie dowodów rejestracyjnych pojazdów z zakazem dalszego ruchu. W trakcie działań zatrzymano kierującego, który postanowił wyruszyć w drogę pomimo wypitego wcześniej alkoholu i zatrzymanych wcześniej uprawnień pojazdem bez obowiązkowego ubezpieczen9ia pojazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group