Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilka recept na spowolnienie gospodarcze

Wtorek, 25 maja 2010, 19:12
Aktualizacja: Środa, 26 maja 2010, 7:11
Autor: KO
Wałbrzych: Kilka recept na spowolnienie gospodarcze
Fot. Karolina Osińska
– Polska jest krajem o wyjątkowo złych warunkach do prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział Krzysztof Mojzych z Dolnośląskiej Loży Business Centre Club, a zgromadzeni w Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza przedsiębiorcy z powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego smutno pokiwali głowami.

Nie spotkali się tam jednak, żeby smutno kiwać głowami, tylko żeby znaleźć receptę na spowolnienie gospodarcze, jak ładnie się określa kryzys w naszym kraju.

Gospodarz – czyli prezydent Wałbrzycha, Piotr Kruczkowski – pokazał na slajdach, że w mieście coś się dzieje. Że powstają nowe inwestycje, że remontowane są drogi.

- Państwo zobaczycie, gdzie są te remonty, bo będziecie tam stali w korkach – zapowiedział prezydent Kruczkowski.

Joanna Kubik z Fundacji Wałbrzych 2000 opowiedziała, w jaki sposób zdobyć kasę i z kim współpracować.

- W ubiegłym roku, gdy mieliśmy do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym, rząd zaproponował pakiet antykryzysowy – powiedziała Joanna Kubik.

Najważniejsze mechanizmy w tym pakiecie to:
1. Szkolenia zamiast zwolnień – zmiana zasad udzielania pomocy publicznej.
2. Procedura przyspieszonego wyboru projektów „szybka ścieżka”- czas oceny wniosków o dofinansowanie projektu w kluczowych obszarach skrócony do 30 dni.
3. Pakiety „szybkiego reagowania” w zakresie reintegracji zawodowej osób dotkniętych negatywnymi skutkami spowolnienia gospodarczego.
4. Specjalistyczne studia podyplomowe i szkolenia dofinansowane nawet w 100%.
5. Dodatki relokacyjne oraz motywacyjne.
6. Dotacje na założenie własnej firmy – wsparcie w wysokości do 40 tys. zł.

Te instrumenty omówiła pokrótce przedstawicielka Fundacji Wałbrzych 2000. Przedsiębiorcom też pewne sprawy związane z pomocą dla biznesu przedstawili Magdalena Barylska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Jolanta Glapiak z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu oraz Wojciech Morel z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Kolejne spotkanie „Jak dzięki funduszom unijnym przetrwać trudne czasy i zainwestować w kadry przedsiębiorstwa” w czwartek, 27 maja, w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, ul. Strumykowa 1. W jego programie przewidziano prezentacje, rozmowy i konsultacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group