Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kilkaset nowych miejsc pracy niemal od zaraz

Wtorek, 24 czerwca 2014, 11:50
Aktualizacja: 11:51
Autor: PAW
Region: Kilkaset nowych miejsc pracy niemal od zaraz
Fot. red.
Jak wynika ze statystyk, liczba miejsc pracy w strefach ekonomicznych funkcjonujących w naszym kraju wzrosła o ponad 19 tysięcy. Najwięcej nowych etatów powstało w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest Park”, a mowa o ponad 3 tysiącach miejsc pracy.

- Niedawno gościła u nas delegacja z Chin i mam nadzieję, że ta wizyta przyniesie wymierne korzyści naszemu miastu w przyszłości – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. – Kontakty te być może zaowocują konkretnymi projektami, a należy pamiętać, że potencjalne możliwości strony chińskiej są ogromne.

Prezydent odniósł się również do inwestycji, jakie w WSSE „Invest Park” poczyniły kolejne firmy. Mowa o m.in. o Mando. Budowa fabryki MANDO w Wałbrzychu zakończyła się w trzecim kwartale 2012 roku, natomiast w listopadzie pierwsze wyprodukowane części opuściły zakład. Inwestycja obejmowała budowę hali produkcyjnej, obiektu magazynowego, zaplecza socjalnego oraz towarzyszącej infrastruktury.
- Cieszę się, że w najbliższym czasie Mando zatrudni kolejnych nowych pracowników, a mowa o 80-100 osobach – mówi Szełemej.

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o planowanych zatrudnieniach nowych pracowników w Faurecii. Koncern Faurecia zdecydował się na kolejne dwie strefowe inwestycje. W Wałbrzychu oraz Jelczu – Laskowicach rozbudowane zostaną zakłady produkujące elementy siedzeń samochodowych oraz pianki wypełniające fotele. Francuski przedsiębiorca zainwestuje łącznie blisko 70 milionów złotych i stworzy ponad 120 miejsc pracy.

Jeszcze lepsze informacje płyną z fabryki Toyoty, gdzie rusza produkcja nowych silników. TMMP rozpoczęła produkcję nowego, 1-litrowego silnika benzynowego, który przeznaczony jest głównie do nowej generacji Toyoty Aygo. W związku z tym Toyota przewiduje wzrost zatrudnienia do końca października o 380 osób, głównie ze względu uruchomienie trzeciej zmiany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group