Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kilkunastu młodych chce zmienić świat

Wiadomości: Świdnica
Środa, 23 czerwca 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kwietniowa debata dla młodzieży zwabiła do sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy tyle osób, że część z uczestników spotkania przysłuchiwała się rozmowie na stojąco. Wczoraj dla nikogo nie zabrakło miejsca, na debacie pod hasłem „Czy młodzi Polacy chcą zmieniać świat?” w ramach cyklu „Polska – czy mnie to obchodzi?” pojawiło się kilkunastu nastolatków. Czyżby już rozpoczęły się wakacje?

Zresztą starszych też nie było wielu. Zwykle na debatach z tego cyklu na galerii siedziało sporo lokalnych polityków. Wczoraj prezydent Wojciech Murdzek i wiceprezydent Ireneusz Pałac usiedli razem z garstką młodzieży.

O tym, czy młodzi chcą zmieniać Polskę, świat, rzeczywistość, rozmawiali Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, prof. Roman Galar z Politechniki Wrocławskiej (współtwórca strategii dla Świdnicy) oraz Jerzy Fornalik, wiceprzewodniczący Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i kawaler Orderu Uśmiechu.

Elitą świdnickiej młodzieży nazwał zebranych prof. Roman Galar. I wspomniał czasy PRL, rajdy turystyczne i ówczesne nastawienie młodzieży.

- Duża część waszych rodziców nie miała czasu zmądrzeć – powiedział młodym profesor.

- Myślę, że dzisiejsza młodzież jest mądrzejsza, bo ma lepszy dostęp do informacji – stwierdziła prezes Agnieszka Aleksandrowicz.

- To, że się ma dostęp do McDonald’s, nie oznacza, że je się zdrowiej – uznał profesor Galar. – Duża część tych informacji jest nieświeża i niestrawna.

- Raz w życiu dostaliście prawdziwy skarb: młodość – mówił do zebranych Jerzy Fornalik.

Następna debata po wakacyjnej przerwie – we wrześniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 23-06-2010 9:06
oceny wystawione to nauczyciele nie mieli jak zmusić uczniów do przyjscia
~ 23-06-2010 10:06
oceny ocenami ale gdzie sa nasi politycy, radni nauczyciele i inni pzredstawiciele swity?? oni powinni najbardziej sie wstydzic ze ich zabraklo!
~ 23-06-2010 10:13
zdjecia mowia same za siebie :(
~ohno 23-06-2010 12:12
smutne, urząd się nie postarał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group