Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kinga Kępa laureatką „zDolnego Ślązaczka”

Czwartek, 20 lutego 2014, 13:54
Aktualizacja: 23:44
Autor: red.
Dolny Śląsk: Kinga Kępa laureatką „zDolnego Ślązaczka”
Fot. użyczone
Kinga Kępa, uczennica klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy została tegoroczną laureatką XI edycji Konkursu Interdyscyplinarnego "zDolny Ślązaczek", który co roku organizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego oraz wojewódzkiego. Etap szkolny, do którego zgłosiło się 51 uczniów naszej szkoły, odbył się 16 października 2013 roku. Do etapu powiatowego, który miał miejsce 14 listopada, zakwalifikowało się 707 uczniów, a wśród nich trzy uczennice z SP 4. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą i umiejętnościami nie tylko z języka polskiego czy matematyki, ale również geografii.

Ostatni i decydujący etap finałowy konkursu składał się z dwóch części. Do pierwszej – pisemnej (15.01.2014) zakwalifikowało się 85 osób z całego województwa. Po sprawdzeniu prac wybrano 48 uczniów, którzy 7 lutego przystąpili do części ustnej. Każdy z finalistów przygotował prezentację o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Przez ostatni etap szczęśliwie przebrnęło jedynie 27 uczniów, którzy uzyskali minimum 70 punktów za obie części finału. Kinga była jedną z dwóch świdniczanek zakwalifikowanych do ustnego etapu finałowego.

Kinga jest osobą, która poza zdobywaniem wiedzy ma bardzo rozległe zainteresowania (pasjonuje się także m.in. biegami narciarskimi, a jej idolką jest Justyna Kowalczyk). Podczas konkursu postanowiła zaprezentować swoją zupełnie inną pasję - wyplatanie bransoletek z muliny. Fascynującym okazał się fakt, że Kinga projektując na papierze milimetrowym coraz to nowsze wzory, loga i napisy, sama nauczyła się wiązania supełków i wykorzystywania różnych ściegów. Tę praktyczną umiejętność zaproponowała także komisji, która doceniła oryginalność i sposób prezentacji zainteresowań uczennicy. Sędziowie mogli również podziwiać jej wszystkie dotychczasowe, własnoręcznie wyplecione bransoletki, którymi dziewczynka chętnie się pochwaliła.

Kinga Kępa, jako laureatka tak prestiżowego konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego zostanie zwolniona ze sprawdzianu po klasie VI. Uroczystość wręczenia laureatom tych dokumentów odbędzie się we Wrocławiu w marcu.

(SP 4)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group